2021 Yılı 1. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplandı

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun başkanlığında 2021 yılı 1. İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Vali Yardımcısı Rıza Gençoğlu ve kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

PAYLAŞ

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Coşkun, toplantı gündemi doğrultusunda gerekli sunumların yapılmasının ardından kurul üyeleri ile konuların istişare edileceğini ifade etti.
 
Vali Coşkun ayrıca; “Önceki yıllar ile 2020 yılı mukayese edildiğinde pandeminin etkisi görülüyor. 2021 yılında süreci sağlıklı bir şekilde atlatarak daha olumlu sonuçlar almayı hedefliyoruz. Mesleki eğitim konusunda dikkat etmemiz gereken hususlar, ilimizin istihdam hedefine dönük alanların talebe göre açılması yönündedir. İşletmelerimizin de talepleri doğrultusunda nitelikli iş gücü ve personel yetiştirilmesi için hem mesleki eğitim bakımından hem de İŞKUR marifetiyle açılan kurslarda bu ihtiyacın karşılanması amaçlanıyor. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.
 
Toplantı, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Yüce ve İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz’ın sunumları ve gündem maddelerinin değerlendirilmesi ile sona erdi.
 

İbrahim Baykut

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN