81 İl 81 Anaokulu Projesi için Kahramanmaraş'ta ilk protokol imzalandı

Türk Kızılayı İstanbul Merkez Şube Başkanlığına ait '81 İl 81 Anaokulu Projesi' kapsamında Kahramanmaraş'ta, Valilik koordinasyonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay Bağışçısı Hayırsever İş İnsanı Mustafa Gök arasında, 4 derslikli Anaokulu binasının yapılması için protokol imzalandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Onikişubat ilçesine inşa edilecek Anaokulu ile ilgili yapılan protokol imza töreninde konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun: “81 İl 81 Anaokulu Projesi” kapsamında ilimizde Kızılay bağışçısı hayırsever iş insanımız ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Valiliğimiz koordinasyonunda yaptırılacak olan Anaokulumuzu ülkemizin ve ilimizin geleceğine yapılmış bir yatırım olarak görüyoruz. 

Eğitimde kaliteyi yükseltmek, geleceğimizin güvencesi çocuklarımızı, gençlerimizi yarınlara en iyi şekilde hazırlamak için devletimiz çok önemli eğitim yatırımları gerçekleştiriyor. Bizlerde ilimize yapılan ve yapılması planlanan eğitim yatırımlarını fevkalade önemsiyoruz. Birlikten kuvvet doğar düsturuyla gerek kamu kurum ve kuruluşlarımızın gayretleri gerekse hayırsever iş insanlarımızın destekleriyle yapılan okullarımız, inşallah gelecek nesillerimizin yetiştirilmesinde önemli bir rol oynayacak.  Bu vesileyle yapılacak olan 4 derslikli Anaokulunun ilimizde hayırlı hizmetlere vesile olması temennisinde bulunuyor, projenin hayata geçirilmesinde emeği olan herkese şükranlarımı sunuyorum, hayırsever hemşehrimiz Mustafa Gök’ten Allah razı olsun, kendisine hayırlı ve bereketli kazançlar diliyorum,”  dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman ve Kızılay bağışçısı hayırsever iş insanı Mustafa Gök ise imzalanan protokolün Kahramanmaraş’a ve ülkemize hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN