AK Parti'den müjde: 4 milyon 650 bin TL'lik bütçe Kahramanmaraş'a aktarıldı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş İletişim Ofisi'nden müjde. Dumlupınar Şehit Haşim Yenigül İlkokulu'nun saha genişletilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan talep edilen 4 milyon 650 bin TL bütçe Kahramanmaraş'a aktarıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

AK Parti Kahramanmaraş İletişim Ofisi’nden yapılan kamuoyu duyurusunda Dumlupınar Şehit Haşim Yenigül İlkokulu’nun saha genişletilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan talep edilen 4 milyon 650 bin TL kamulaştırma ödeneğinin Kahramanmaraş’a geldiği açıklandı. 

Kahramanmaraş’ın eğitim sorunlarının çözüme kavuşturulması noktasında AK Parti Kahramanmaraş Milletvekillerinin büyük gayret gösterdiğinin belirtildiği kamuoyu duyurusu, İletişim Ofisi tarafından yayınlandı. 

Kamuoyu duyurusunda: “Kahramanmaraş'ımızın eğitim sorununun giderilmesi noktasında; TBMM AK Parti Grup Başkanvekilimiz Sn. Mahir Ünal, TBMM İçişleri Komisyon Başkanımız Sn. Celalettin Güvenç, Milletvekillerimiz Sn. Ahmet Özdemir, Sn. Mehmet Cihat Sezal, Sn. Habibe Öçal ve Belediye Başkanlarımız ile birlikte büyük bir gayret göstermekteyiz. 

Depreme dayanıklı olmaması nedeniyle yıkılan ve yerine çağın modern gereksinimlerini karşılayacak yeni bir okul yapılan eski adıyla Dumlupınar İlkokulu yeni adıyla Dumlupınar Şehit Haşim Yenigül İlkokulunun saha genişletilmesi için verdiğimiz mücadelede sonuç almanın mutluluğunu yaşadık. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan ekonomik durgunlukta okulumuzun saha genişletilmesi için hak sahiplere ödenmek üzere Milli Eğitim Bakanlığımızdan talep ettiğimiz 4 milyon 650 bin TL kamulaştırma ödeneği ilimize geldi. En kısa sürede hak sahiplerine ödenmeye başlanacaktır. Hemşerilerimize hayırlı olsun.” İfadelerine yer verildi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN