AK Parti'den müjde: Elbistan-Göksun karayolunun ihalesi 8 Eylül'de yapılacak

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş İletişim Ofisinden kamuoyu açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada, Elbistan-Göksun karayolunun ihalesi 8 Eylül'de yapılacağı duyuruldu.

PAYLAŞ
AK Parti'den müjde: Elbistan-Göksun karayolunun ihalesi 8 Eylül'de yapılacak
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş İletişim Ofisinden kamuoyu açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada, Elbistan-Göksun karayolunun ihalesi 8 Eylül’de yapılacağı duyuruldu.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

TBMM AK Parti grup Başkanvekili Mahir Ünal, İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç ve Milletvekilleri ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ile şehirde devam eden ve planlanan projelerle ilgili yapılan görüşmeler sonrasında Göksun-Elbistan karayolunun 08.09.2021 tarihinde ihale edilmesi kararlaştırıldı.

AK Parti Kahramanmaraş İletişim Ofisinden yapılan açıklamada: “TBMM AK Parti Grup Başkanvekilimiz, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanımız ve milletvekillerimiz meclis çalışmaları ile birlikte ilgili tüm bakanlıklarımızla birebir görüşerek şehrimizin sorularını tek tek çözüme kavuşturuyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız ve Karayolları Genel Müdürümüzle görüşmelerimiz sonucunda Kahramanmaraş’ımızı Göksun-Afşin-Ekinözü ve Elbistan üzerinden Malatya'ya bağlayan 50 kilometre uzunluğundaki Elbistan Malatya yolu yapım ihalesi 08.09.2021 tarihinde ihaleye çıkılması kararlaştırıldı. Yaklaşık 600 Milyon TL ihale bedeli olan bu yolumuz tamamlandığında Kahramanmaraş’ımız Akdeniz Bölgesi'ni Karadeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi'ne bağlayan kavşak noktası haline gelecektir.

Böylece Kahramanmaraş Malatya yolu tutarı ise bu proje ile birlikte 6 milyar 750 milyon TL'ye çıkarılmıştır.

Şehrimizin gelişimi açısından son derece önemli olan bu proje, bölgemize ekonomik anlamda önemli katkılar sağlayarak ulaşım süresini kısaltacak ve daha güvenli ulaşım imkanı sunacaktır.

TBMM AK Parti Grup Başkanvekilimiz, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanımız ve milletvekillerimiz adına Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na, Karayolları Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu’na ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Kahraman hemşerilerimize ve Aziz milletimize arz olunur.” İfadelerine yer verildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN