AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, Kahramanmaraş'ta

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin (KSÜ) yüzde 57 hisse ile en büyük ortağı bulunduğu Kahramanmaraş Teknokent Yönetici A.Ş.'yi ziyaret ederek yürütülen faaliyetlere ilişkin bilgi aldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, Kahramanmaraş'ta
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin (KSÜ) yüzde 57 hisse ile en büyük ortağı bulunduğu Kahramanmaraş Teknokent Yönetici A.Ş.’yi ziyaret ederek yürütülen faaliyetlere ilişkin bilgi aldı.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Teknokent Konferans Salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Türkiye Büyük Millet Meclisi İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, KSÜ Rektörü ve Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Niyazi Can, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, KSÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kadir Saltalı ve Prof. Dr. İbrahim Taner Okumuş, Ak Parti İl Başkanı Av. Fırat Görgel ve parti yöneticileri, Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Tekerek, Teknokent ekibi ve firma temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri, AK Parti bünyesinde 6 ay önce kurulan Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığının amaç, hedef ve çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi.

Yapılan sunumlardan Kahramanmaraş Teknokent’in güncel teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiğini ve ciddi bir sıçrama içerisinde olduğunu gördüğünü ifade eden AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı İleri, KSÜ’nün şehrin sorunlarının tespiti için yürüttüğü çalışmaların ve belirlenen sorunlara çözüm önerileri sunulmasına ilişkin tez ve projelere verilen ilave desteklerin son derece kıymetli olduğunun altını çizdi.

Kahramanmaraş Teknokent’in taleplerini not aldıklarını belirten Ömer İleri, taleplerin karşılanması noktasında üzerlerine düşen her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

29 yıllık bir geçmişe sahip olan KSÜ’nün sürekli gelişmekte olan genç ve dinamik bir üniversite olduğunu vurgulayan Rektör Can, KSÜ bünyesinde 12 fakülte, 3 enstitü, 3 yüksekokul ve 7 meslek yüksekokulunun faaliyet gösterdiğini söyledi.

Rektör Can, KSÜ’de bin 500’ü akademik olmak üzere yaklaşık 3 bin 500 personelin, 7 farklı yerleşkede 35 bin öğrenciye eğitim-öğretim hizmeti verdiğini belirtti.

Yerli ve milli teknolojilerin geliştirilmesinde üniversitelere önemli görevler düştüğünü belirten Rektör Can, KSÜ ve Kahramanmaraş Teknokent’in bu manada şehrimiz ve bölgemizde yeni teknolojilerin geliştirilmesi için öncü rol oynadığını ifade etti.

Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Tekerek de Teknokent’in mevcut durumuna ilişkin bilgilendirme sunumu yaptı. Kahramanmaraş Teknokent’te 50 firmanın faaliyet gösterdiğini belirten Genel Müdür Prof. Dr. Mehmet Tekerek bu firmalarda 238 Ar-Ge personelinin istihdam edildiğini söyledi.

Teknokent’te tamamlanan ve yürütülen projeler, yenilikler, firma satış ve ihracat gelirleri hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Tekerek, ziyaret ve destekleri için katılımcılara teşekkürlerini sundu.

Toplantının ardından AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri ve protokol üyeleri Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren firmaları tek tek ziyaret ederek, yürütülen projeler ve yapılan çalışmalara ilişkin Teknokent yöneticileri ve firma yetkililerinden bilgi aldılar.

Ziyaret kapsamında KSÜ Elektromobil Takımı tarafından geliştirilen ve TÜBİTAK tarafından düzenlenen 17. Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarında ‘Tanıtım ve Yaygınlaştırma Ödülü’ kazanan "Kuasar" da AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri ve protokol üyelerine tanıtıldı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN