AK Parti İl Başkanı Görgel: Efendimizin dünyayı şereflendirdiği bu kutlu gece mübarek olsun

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Fırat Görgel, son Peygamber Hz. Muhammed'in (s.a.v) dünyaya teşriflerinin yıl dönümü, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
AK Parti İl Başkanı Görgel: Efendimizin dünyayı şereflendirdiği bu kutlu gece mübarek olsun
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Fırat Görgel, son Peygamber Hz. Muhammed’in (s.a.v) dünyaya teşriflerinin yıl dönümü, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Görgel, Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak tüm İslam aleminin kandilini tebrik etti.  

Başkan Görgel, doğruluk timsali Peygamber Efendimizin ümmeti olarak her zaman iyinin ve doğrunun yanında olmamız gerektiğini kaydetti.

Başkan Görgel, mesajında: "İki cihan serveri, İslam dininin önderi ve gözümüzün nuru olan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) dünyaya teşriflerinin yıldönümünü idrak ediyoruz. Peygamber Efendimiz, Muhammed-ül Emin olarak sadece İslamiyet için değil tüm dünya dinleri ve insanlar için örnek bir yaşam teşkil etmiştir.

Mevlid Kandili, Peygamber Efendimizi ve onun bütün insanlığa vermiş olduğu mesajı layıkıyla anlamak için önemli bir vesile olarak kabul edilmelidir. Sevgili Peygamberimizin dünyaya gönderilişi, Yüce Allah'ın bütün insanlara en büyük nimetlerinden birisidir. 

Peygamberimizin hayatını okumaya ve anlamaya, O'nun engin sevgi ve hoşgörüsüne, izzet ve keremine, her biri ayrı bir hakikat taşıyan sözlerine kısacası onun rehberliğine olan ihtiyacımız her zamankinden fazladır. Her konuda örnek olan peygamberimizin örnek yaşamını ve onun bize emaneti olan Kuran'ı Kerim ve sünnetini bol bol okumamız, anlamamız ve hayatımıza tatbik etmemiz gerekir.

Bu duygu ve düşüncelerle Efendimizin dünyayı şereflendirdiği bu kutlu gecenin İslâm alemine ve tüm insanlığa huzur, barış ve bereket getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” ifadelerine yer verdi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN