AKEDAŞ, heyelandan etkilenen yeraltı şebekesine alternatif çözüm üretti

Topografya olarak Türkiye'nin en zor coğrafyalarından birine sahip olan Kahramanmaraş'ta özellikle kırsal bölgedeki zorlu arazi şartlarında çalışmalarını sürdüren AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. şehir merkezinde de tüketicilerine kesintisiz enerji sağlamak için sahada 7/24 görev almaya devam etti.

PAYLAŞ

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesine bağlı Vadi Mahallesinin bir bölümünde yaşanan heyelan nedeniyle elektriklerin kesilmesi üzerine AKEDAŞ hareke geçti.  Olumsuz hava muhalefetine karşı kesintisiz enerji sunmak için şebekeyi yer altına alan AKEDAŞ heyelanların yer altı hattına verdiği zararı engelleyemedi. 

Mahallenin bir bölümünde heyelandan dolayı yaşanan elektrik kesintilerine son vermek için harekete geçen AKEDAŞ, fazladan direk dikerek yeniden elektrik şebekesi montajı yapıldı. Yeraltından giden şebekenin toprak kayması sonucu zarar gördüğü durumda, yeraltı şebekesine alternatif olarak fazladan 3 adet elektrik direği dikilerek yeni şebeke montajı yapıldığı bildirildi.

Tüketicilerine kesintisiz enerji sunmak adına çalışmalarını sürdüren AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin özverili çalışmaları tüm zorlu koşullara rağmen devam ediyor. 
 

İbrahim Baykut

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN