ASİD Başkanı Dr. Yıldırım'dan 100'üncü yıl mesajı

Merkezi Gaziantep'te bulunan Anadolu Sağlık İşletmeleri Derneği (ASİD) Genel Başkanı Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, Gaziantep'in Kurtuluşunun 100'üncü yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

“Antep halkı 100 yıl önce bağımsızlığı için inanç ve azimle savaştı. Antep Savunması, tarih sahnelerinde eşine az rastlanacak bir milli mücadelenin öyküsüdür” diyen Dr. Yıldırım:  “Bundan 100 yıl önce imkânsızlıklar içinde olan Antep halkı, birlik beraberlikle verdiği mücadeleyle adını tarihe altın harflerle not düşmüştür. Tarihi boyunca esaret altında yaşamayı kabullenmeyen milletimiz, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde ülkemizin her köşesinde kahramanlık destanı yazmıştır. Bu destanın en zorlu mücadelelerinden biri de Antep’te verilmiştir. Esir olmaktansa vatanı uğruna canını hiçe sayan bu şehrin kahramanlarını nice 100’lerce yıl unutturmamak için bağımsızlığımızdan ödün vermemeliyiz.” İfadelerine yer verdi.

SANKO Üniversitesi Genel Sekreteri de olan Dr. Yıldırım, “Şehrimizi gazilik unvanıyla taçlandıran, yaşadığımız toprakları bizlere miras bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve isimsiz kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, Gaziantep’in Kurtuluşunun 100’üncü yılını kutluyorum” diyerek mesajını sonlandırdı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN