Avrupa Spor Haftası Kahramanmaraş'ta yapılan etkinliklerle tamamlandı

Avrupa Birliği (AB) ile birlikte tüm dünyada geleneksel olarak her yıl, 23-30 Eylül tarihleri arasında 'Avrupa Spor Haftası' olarak ilan edilmekle birlikte, toplumda hareketlilik bilinci ile spora teşvik edici çeşitli sportif faaliyetlerle kutlanmaktadır.

PAYLAŞ
Avrupa Spor Haftası Kahramanmaraş'ta yapılan etkinliklerle tamamlandı
Avrupa Birliği (AB) ile birlikte tüm dünyada geleneksel olarak her yıl, 23-30 Eylül tarihleri arasında ‘Avrupa Spor Haftası’ olarak ilan edilmekle birlikte, toplumda hareketlilik bilinci ile spora teşvik edici çeşitli sportif faaliyetlerle kutlanmaktadır.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

2020 yılından itibaren, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Avrupa Delegasyonu tarafından, Türkiye adına Avrupa Spor Haftası kapsamında yapılacak tüm etkinliklerin koordinasyonu ve yetkisi Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu’na verilmiştir.

Bu kapsamda Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 23-30 Eylül tarihlerini il genelinde şehri tanıtacak tarihi ve turistik yerlerinde Sportif Faaliyetler gerçekleştirdi.

Avrupa Spor Haftası Milli İrade meydanında yapılan açılış programı ile başladı. 

Germenicia Antik Kentinde Eskrim, Kılavuzlu Su Sporları Merkezinde Kano, Döngel mevkinde Dağcılık, Yeşil Gözde Derin Dalış, Elbistan İlçesinde Pınarbaşı Mesire alanında Beactıve şenliği, Göksun Hançer Kanyonunda Rafting ve doğa yürüyüşü ve AVM’de 3X3 Sokak Basketbolu etkinlikleri gerçekleştirildi. 

Dolu dolu geçen etkinliklerimizin ile Kahramanmaraş’ın doğal ve tarihi güzelliklerine sporu taşıdı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN