Bakan Selçuk'un çağrısı Yahya Kemal İlkokulunda yeşillendi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un daveti üzerine Kahramanmaraş'ta Yahya Kemal İlkokulu okul bahçesine fidan ekimi yaptı.

PAYLAŞ

Yahya Kemal İlkokulu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı: “Güzel ülkemizde, yanan ormanların hüznünü bir kez daha yaşıyoruz. Yarın ilk ders zilini çalacak tüm öğretmenlerimizi, öğrencileri evlerine uğurladıktan sonra okul bahçelerinin toprağına birer fidan bırakmaya davet ediyorum." açıklaması üzerine oluşturulan bu farkındalık projesine Yahya Kemal İlkokulu da katıldı. Okul Lideri Hüseyin Yılmaz öncülüğünde Müdür Yardımcıları Fatma Taş, Eyüp Dilik, Hasan Kesici ve Memur Hatice Kaba ile birlikte zeytin fidanı toprakla buluşturuldu.

Okul Lideri Yılmaz; “Evlatlarımız bizim hamurunu şekillendirdiğimiz, doğruyu yaparak yaşayarak öğrettiğimiz, İlkokul çağındaki yaş grubunda bulunan öğrencilerimize vatan sevgisini aşılamak en öncelikli işimiz.

Vatanımıza toprağımıza ağacımıza göz dikenlere bizler de ağzının payını daha çok çalışarak, bize düşen görevleri layıkıyla yerine getirerek ve öğrencilerimizi çağın gereklerine uygun olarak yetiştirerek veriyoruz.” Dedi. 

  

İbrahim Baykut

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN