Bakan Yanık, 'Kadınların Güçlendirilmesi Temalı Bakanlar Konferansı'na katılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, G-20 Dönem başkanlığını yürüten İtalya'da, 'Kadınların Güçlendirilmesi Temalı Bakanlar Konferansı'na katılacak.

PAYLAŞ
Bakan Yanık, 'Kadınların Güçlendirilmesi Temalı Bakanlar Konferansı'na katılacak
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, G-20 Dönem başkanlığını yürüten İtalya’da, ‘Kadınların Güçlendirilmesi Temalı Bakanlar Konferansı’na katılacak.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

G-20 düzeyinde kadınların güçlendirilmesi konusunu merkeze alan ilk üst düzey etkinlik olan “Kadınların Güçlendirilmesi Temalı Bakanlar Konferansı”, bugün Cenova’da gerçekleşecek. Farklı aktörlerin bir araya geleceği konferansta, kadınların iş gücünde ve toplumsal hayatta yaşadığı sorunlar, yapılan çalışmalar ve çözüm önerileri görüşülecek.

Bakan Yanık, konferansta “Çalışma, Ekonomik Güçlenme ve İş-Yaşam Dengesi” başlıklı toplantıda bir konuşma gerçekleştirecek. Yanık’ın program kapsamında farklı ülkelerle ikili görüşmeler yapması da planlanıyor.

Bakan Yanık, ayrıca, Afganistan’da yaşanan son olayların kadınlara ve kız çocuklarına etkisinin ele alınacağı bir toplantıya da katılacak. Toplantıda, G-20 ülkelerinin fırsat eşitliğinden sorumlu Bakanları ve uluslararası örgütlerin temsilcileri de yer alacak.

Konferansın sonuçları ise 30-31 Ekim 2021 tarihlerinde Roma’da düzenlenecek G20 Liderler Zirvesine sunulacak.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN