Başkan Aydın'ın projeleri, Tarih Platformunu üyelerinden tam not aldı

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Kahramanmaraş Tarih Kültür ve Turizm Platformu ile Kahramanmaraş Göksunlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliği ile düzenlenen programda, Göksun Tarihi ile Göksun'a kazandırdığı yatırımları ve projelerini anlattı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Özel bir okulun konferans salonunda gerçekleştirilen programda, ilk olarak Göksun’un tarihi geçmişini yansıtan tarihi ve kültürel kalıntıları ile doğal güzelliklerinin yer aldığı Baykut Medya tarafından hazırlanan kısa belgesel film gösterimi yapıldı.

Coğrafi konumu nedeniyle tarihin her döneminde insan toplulukları için cazibe merkezi olan ve bilinen tarihi M.Ö 1200’lü yıllara kadar ulaşan Göksun’un tarihi geçmişini yansıtan tarihi ve kültürel kalıntıları ile doğal güzellikleri, Kahramanmaraş Tarih Kültür ve Turizm Platformu üyelerini ve STK Temsilcilerini büyüledi.

Film gösteriminden sonra kürsüye gelen Başkan Aydın, birinci ve ikinci dönem Belediye Başkanlığı döneminde Göksun’a kazandırdığı yatırımlarını ve projelerini sunum yaparak anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediyecilik anlayışını ilke edindiğini ve kamu mallarını etkin ve verimli kullanma prensibiyle hareket ederek projeler ürettiğini ifade eden Başkan Aydın, 21 Kasım 1907 tarihinde Sultan İkinci Abdülhamid Hanın iradesiyle ilçe yapılan, 2014 Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra ise 1940 kilometrekare yüzölçümü, 1340 ile 1850 rakım arasındaki geniş bir coğrafyada konuşlanan 73 mahalle ve 100 mezradan oluşan büyük bir ilçe haline gelen Göksun’a kazandırdığı proje ve hizmetleri ile Kahramanmaraş Tarih Kültür ve Turizm Platformu üyeleri ile STK Temsilcilerinden ve gazetecilerden tam not aldı.

Programa katılanların sorularını da cevaplandıran Başkan Aydın, Göksun’un yerleşik nüfusunun 52 bin olmasına rağmen, cazibe merkezi özelliğini devam ettirmesi nedeniyle yaz sezonunda yaklaşık 165 bin nüfusa ev sahipliği yaptığını ve belediye hizmetlerini de 165 bin nüfusa göre yaptıklarını söyledi.

Kahramanmaraş Tarih Kültür ve Turizm Platformu Başkanı Ahmet Kolutek, davetlerine icabet ederek Göksun Tarihi ile Belediye Yatırımları hakkında kendilerine ayrıntılı bilgiler veren Başkan Aydın’a platform adına teşekkür ettiğini ifade etti.

Programın sonunda Göksunlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kubilay Erzurum, Başkan Aydın’a sim sırma işlemeli Türk Bayrağı hediye etti. Dernek Başkanı Erzurum, Başkan Aydın’ın projelerini ayakta alkışladıklarını ve Göksun’a yapacağı hizmetler için her zaman yanında olduklarını söyledi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN