Başkan Okay: Mevlid Kandil'inin tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum

Mevlid Kandili Dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Mevlid Kandil'inin tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Başkan Okay: Mevlid Kandil'inin tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum
Mevlid Kandili Dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Mevlid Kandil’inin tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diledi.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay: “Mağfiret kapılarının sonuna kadar açıldığı bu manevi günlerde yaşlıların, hastaların, eş-dost ve akrabaların gönüllerini hoş tutmalıyız. Onlara olan sevgi, saygı ve muhabbetin bizleri manevi zenginliğe ulaştıracağı bilincinde olmalıyız. Özellikle rahmet peygamberi efendimizin hayatını örnek alarak iyi bir insan, takvalı bir Müslüman olmalıyız. Çünkü o hayatı ve davranışlarında dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı kusursuz bir şekilde uygulamıştır.

Bu anlamlı gecenin barış, huzur ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını diliyorum. Tüm milletimizin ve İslam aleminin Mevlid kandilini en içten dileklerimle kutluyor. Ülkemize ve tüm İslam elemine hayırlar getirmesini diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN