Büyük Birlik Partisi'nden 'kaybedenler' açıklaması

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, son zamanlarda bazı basın yayın organlarında, 'Muhsin Yazıcıoğlu'nun arkadaşları BBP'den istifa ederek, ayrılarak parti kuruyorlar' şeklinde çıkan haberlere ilişkin bir açıklama yaptı.

PAYLAŞ
Büyük Birlik Partisi'nden 'kaybedenler' açıklaması
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, son zamanlarda bazı basın yayın organlarında, ‘Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşları BBP’den istifa ederek, ayrılarak parti kuruyorlar’ şeklinde çıkan haberlere ilişkin bir açıklama yaptı.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Tunç, açıklamasında; partiden uzun zaman önce istifa edenler, parti disiplin kurulunca ihraç edilenler ve son kurultayda genel başkanlığa aday olup ta kaybetmeyi hazmedememiş olanların, BBP’den ayrılarak ayrı bir parti kurma hazırlığı içinde oldukları yönünde algı oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti.

“BBP, üye sayısını en fazla artıran parti oldu!”

Açıklamalarda ve haberlerin içeriğinde, sanki çok yakın bir zamanda istifa etmişler ve yeni parti kurmak için hazırlık yapıyorlar algısı oluşturulmaya çalışıldığına dikkat çeken BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç; parti kurma hazırlığı yaptıkları belirtilen şahısların, önemli bir kısmının çok önceden partiden istifa ettiklerini aktardı. Bu isimlerden bir kısmının da BBP ‘Disiplin Kurulu’ tarafından ‘ihraç’ edilenler, görevden alınanlar veya talep ettikleri halde görev verilmeyenlerden oluştuğunu vurgulayan Tunç, şunları kaydetti: “Bu isimlerden Bir kısmı ise 18 Ekim 2020 Tarihinde yapılan Büyük Kurultay’da aday olmuş, liste çıkarmış ve yapılan oylama neticesinde delegenin iradesine saygı görmeyerek kaybetmeyi hazmedememiş olanlardır. Büyük Birlik Partisi bir siyasi partidir ve her siyasi partide olduğu gibi istifalar da, katılımlar da olabilir. Büyük Birlik Partisi’nde bir çatlak veya tartışma olduğu algısını yaratmaya çalışanlar, Yargıtay’ın düzenli olarak açıkladığı, partilerin üye sayıları ile ilgili istatistiklere baksalardı, 2021 yılında bütün partiler içinde üye sayısını en fazla, (yüzde 200’ün üzerinde) artıran partinin Büyük Birlik Partisi olduğunu görebilirlerdi.”

“Muhsin Yazıcıoğlu ile hesabı olanlar BBP üzerinden hesaplaşmak istemektedirler”

BBP’nin teşkilatlanma performansı açısından da, Türkiye’nin en geniş alana yayılmış partilerinden biri olduğunu bildiren Tunç, şu ifadelere yer verdi: “Üstelik bütün bu gelişme ve başarılar hiçbir yerden, kişi ve kuruluştan maddi destek almadan, tamamen yöneticilerimizin, üyelerimizin katkıları ile elde edilmiştir. Geçmişte Merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile hesabı olanlar; şimdi Muhsin Yazıcıoğlu meftunu, yol arkadaşı kisvesi altında O’nun emaneti olan ve ilkelerinin yaşatıldığı Büyük Birlik Parti’si üzerinden hesaplaşmak istemektedirler. Büyük Birlik Partisi, Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun Kurucu Genel Başkanı olduğu partidir. Ve son nefesine kadar da Büyük Birlik Partisinin büyümesi ve fikriyatı için mücadele etmiştir. Onun sağlığında da çeşitli saiklerle partiden ayrılanlar olmuştur. Binaenaleyh; Muhsin Yazıcıoğlu’nun yol arkadaşları, Büyük Birlik Partisi’nde ve Alperen Ocakları’nda görev alanlar ve her şartta gemiyi terk etmeyenlerdir. Gerisi lafı güzaftan ibaret olup nezdimizde de bir itibarı yoktur. Netice itibariyle bir takım basın yayın organlarında, lanse edilmeye çalışıldığı gibi, Büyük Birlik Partisi içinde herhangi bir çatlak veya çatışma yoktur. Bu manada yapılan, yapılmaya çalışılan algı ve manipülasyonlar, bizi doğru bildiğimiz yoldan ve inandığımız değerlerden asla vazgeçiremeyecektir.”
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN