CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, Kahramanmaraş'ta gazetecilerle buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, kentteki gazeteciler ile bir araya geldi.

PAYLAŞ
CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, Kahramanmaraş'ta gazetecilerle buluştu
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, kentteki gazeteciler ile bir araya geldi.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, Tarihi Kahramanmaraş Kalesi’nde düzenlediği basın toplantısında, hem Kahramanmaraş hem de ülke gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Toplantıya CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, CHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Av. Mehmet Çarman, CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, partililer ve çok sayıda gazeteci katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı Şengül: “Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba’yla Pazarcık’ta bir dizi çalışmalar gerçekleştirdik. İlçe başkanlarımızın her biri çok yoğun gündemlerle çalışıyorlar. Yarın seçim olacakmış gibi çalışıyoruz. Kahramanmaraş gençlik kollarımız çok güzel bir projeye imza attı. Özellikle son 20 yıldır milli bayramlar kutlanırken izne tabii tutuluyordu. Milli bayramlarını kutlamayan milletlerin dini bayramlarını kutlayacak vatanları olmaz. Gençlik kollarımız zaferin 99’uncu yılında 30 Ağustosta 99 gencimizle Afyon/Kocatepe’ye gittik. Arkasından Dumlupınar şehitliğini ziyaret ettik. Artık CHP bu konuda da bir irade koymalı ve gençlerimiz Çanakkale’ye Erzurum’a Sivas’a gitmeli.” Dedi.

Kahramanmaraş’ın sorunlarını sıralayan Öztünç: “AK Parti’nin Kahramanmaraş’a stat sözü yoktur diyemezler. Dediler. Ellerinde fotoğraflarla işte bu olacak dediler. Ne oldu stat? Bırakın stat yapmayı elimizdeki stadı aldılar. Kahramanmaraşspor maçlarını Osmaniye’de oynayacak. Bundan daha büyük bir ayıp olamaz. Ey Kahramanmaraşlı şehrinin bir futbol takımı var. Onu da AK Parti, Osmaniye’ye sürgüne gönderiyor. Her yerde stat yaptılar. Bu ayıp benim ayıbım mı? Güngör, 1 milyar TL’lik yatırımı özel idareye yapacağına azıcık Kahramanmaraşspor’un elinden tut ve şehrin biraz tanıtımını yap. Ama belli ki Fatih Ceyhan’ın elinden takımı almak için bir şeyler yapıyorlar. Okuyunca çok üzüldüm. ‘Fatma Şahin gel el atta Kahramanmaraş’ı kurtar’ diye yorum yapılmış. Fatma Şahin’e mecbur bırakılır mı bu memleket?

Kahramanmaraş ciddi deprem bölgesindedir. Uyarıyorum, Bingöl’den başlayıp buradan geçip Hatay’a giden fay hattı yüzyıllardır kırılmamış. Her an kırılabilir. Kahramanmaraş çok büyük bir deprem yaşayabilir. Çok büyük bir sıkıntı olur. Bu yüzden biran evvel depremle ilgili tedbir almamız gerekiyor. Apartmanlara güçlendirilmeler yapılması gerekiyor. Kahramanmaraş’ın yapı stoku yok. 6 şiddetinde bir depremde ne olur bunun çalışması yok. Burada acilen bir deprem çalıştayı yapılmak zorunda. Ama valiye sesleniyorum; eğer yapamıyorsanız bana söylesinler Kahramanmaraş’ta deprem çalıştayını ben yapacağım.

Yangın ve sellerden çok büyük sıkıntılar yaşadık. Ekonomi bitmiş durumda, millet perişan vaziyette. AK Parti yüzde 21 büyüdük diyor. AK Parti’nin yüzde 21 büyüdük dediği gün doğalgaza yüzde 15 zam yapıldı. Hayırlı uğurlu olsun. Doğalgaza yüzde 15 zam, elektriğe de zam geliyor ve AK Parti büyüdük diyor. AK Parti demek artık zam demektir. Vatandaş inim inim inliyor. Artık gidiyorlar. Anketlerde bunu gösterdi.” İfadelerine yer verdi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN