Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kardeşe kardeşi kırdırmak isteyenler karşılarında edelerin basiretini buldu

Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenen AK Parti Kahramanmaraş Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında partililere hitap etti.

PAYLAŞ
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kardeşe kardeşi kırdırmak isteyenler karşılarında edelerin basiretini buldu
Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenen AK Parti Kahramanmaraş Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında partililere hitap etti.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki konuşmasında: “Biliyorsunuz aşk tek taraflı olmaz. Aşk sevdiğinde yok olmaktır ve biz aşkı böyle tanımladık. Bu yolla da böyle çıktık. Şimdi buradan Kahramanmaraş'ın tüm ilçelerini, mahallelerini, hanelerini canı gönülden selamlıyorum. Sizlerin şahsında Maraş'taki kardeşlerimin her biri için teşekkür ediyorum. Edeler ile bir araya gelmenin bahtiyarlığı içindeyim. 40 önce Kahramanmaraş’ımıza ülkemizde yaşanan afetler sebebiyle gelememiştik. Kahramanmaraş'a verdiğimiz sözü 40 gün sonra yerine getirmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Bu vesile ile bir kez daha yangın ve sel felaketlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Bir danışman meclisimizin ardından sizlerin hizmetine sunacağımız yatırımların Kahramanmaraş’ımıza ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu eserlerin Kahramanmaraş'a kazandırılmasında emeği geçen tüm bakan arkadaşlarımı, ekiplerini, belediyelerimizi, kurumlarımızı tebrik ediyorum. İl ziyaretlerimizde bir taraftan halkımızın nabzını tutarken diğer taraftan da teşkilat mensuplarımızla istişare ediyoruz. Genişletilmiş İl Danışma Toplantılarımız ahdimizi yenilediğimiz, dava ve yol arkadaşlığımızı güçlendirdiğimiz en önemli platformlardır.

Türkiye'yi tarih sahnesine yeniden taşıyan vizyon projelerine sizlerle beraber imza attık. Kazandığımız her seçimin, hayata geçirdiğimiz her reformun, elde ettiğimiz her başarının altında sizlerin imzası var. AK Parti'nin 19 yılı iktidarda olmak üzere 20 yıldır sürdürdüğü ülke ve millete hizmet yolculuğunda sizler bize gönüldaşlık yaptınız, yoldaşlık ettiniz, duanızda, desteğiniz de bize umut, cesaret verdi. Ülkemize yönelik operasyonların tamamında birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak bizlere siz güven verdiniz, kardeşe kardeşi kırdırmak isteyenler karşılarında edelerin basiretini buldu. Kahramanmaraş il teşkilatımız da görev almış bugün aramızda bulunmayan ebediyete uğurladığımız kardeşlerimize de minnet duygularımı ifade ediyor, kendilerini rahmetle yad ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Rabbim kardeşliğimizi birliğimizi dirliğimizi daim eylesin.

Kardeşlerim bizler tarihi şanlı zaferler ve mücadelelerle dolu asil bir milletin evlatlarıyız. Bizler Maraş bize mezar olmadan düşmana gülzar olmaz diyen Sütçü imamların mirasına namzet bir kadroyuz. Bizler yıllarca örselenmiş yıllarca öz yurdunda garip öz vatanında parya muamelesi görmüş bir milletin umudu olarak kurulmuş bir partiyiz. AK Parti milletin partisidir.” İfadelerine yer verdi.

İl Danışma Meclisi sonrası AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Fırat Görgel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye takdim etti.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN