Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli İrade Meydanında Kahramanmaraşlılara hitap etti

Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenen AK Parti Kahramanmaraş Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısı sonrası Milli İrade Meydanında vatandaşlara hitap etti.

PAYLAŞ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli İrade Meydanında Kahramanmaraşlılara hitap etti
Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenen AK Parti Kahramanmaraş Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısı sonrası Milli İrade Meydanında vatandaşlara hitap etti.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bugün bir kez daha burada, kahramanlığın kitabını yazan Maraş'tayız. Türkiye'nin kalem kaşı, köşetaşı, tarihler inşa ettiren ustabaşı Kahramanmaraş’tayız. Sağ olsun bizi yine samimiyetle bağrına bastı. Buraya gelmeden önce teşkilatımızla coşkulu bir şekilde hasret giderdik. Toplu açılış töreninin ardından da sanatı söz olan, şairlerin şehrinde gençlerimizle şiir konuşacak şiir ile konuşacağız. Burası Yedi Güzel Adam'ın şehridir. Ama burası aynı zamanda hepsinin yüreği birbirinden güzel bir milyon 200 bin Maraşlının şehridir. Bugün Maraş bizi bir kez daha erkeği-kadınıyla, genciyle-yaşlısıyla, esnafı-çiftçisi ile tüm kalpleri ile bağrına bastı. Rabbim uhuvvetinizi güçlenirsin kardeşlerim. Aslında bu buluşmayı haftalar öncesinden planlamıştım. Ancak Ülkemizde yaşanan afetlerle boğuştuğumuz bir dönemde sizlerle bir araya daha iyi şartlarda bir araya gelmek için ziyaretimizi erteledik.” Dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Nice büyük mücadelede birlikte başardığımız milletimizle yürüdüğümüz bu kutlu yolda artık hedeflerimiz neredeyse bir el uzatımı mesafededir. Bu kadar yakındayız. Ödenecek tüm bedelleri ödedik, yapılacak tüm fedakarlıkları yaptık, katlanılacak tüm sıkıntılara katlandık. Artık bunların hasılasını toplamanın, büyük güçlü Türkiye'yi adım adım inşa etme vaktidir. Kahramanmaraşlıların 19 yıldır girdiğimiz her mücadelede olduğu gibi 2023 imtihanında da yanımızda yer alacağına yürekten inanıyorum. Zaten Maraş'a da bu yakışır.” İfadelerini kullandı.

Milli mücadele kahramanlarını yad eden Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Maraş kendi kendini kurtaran şehir olarak tarihimize geçmiştir. Biz de hala yürüttüğümüz mücadeleyi, her alanda kendi kendini kurtaran ülke anlayışı ile gerçekleştiriyoruz. Maraş, isminin başına şerefle kondurduğu Kahraman ünvanını, gücünü, yüreğindeki imandan alan mücadelesi ile kazanmıştır. Bugün Türkiye'mizde 84 milyon tek yürek, tek bilek olarak yoluna devam ediyor. Bu vesile ile bir kez daha Maraş kıyamının kahramanlarına Sütçü İmam'ı Aslan beyi, Rıdvan Hoca'yı, Senem Ayşe'yi ve tüm kahramanları rahmetle şükranla yad ediyorum. Aynı şekilde İstiklal harbinden bugüne ülkemizin bütünlüğü ve beraberliği, devletimizin bekası için gözlerini kırpmadan ölüme yürüyen şehitlerimizin her birine Allah'tan rahmet diliyorum. Rabbim inşallah bizlere bu kadim davayı, bu kadim mücadeleyi şehitlerimize, gazilerimize, kahramanlarımıza, ecdadımıza sahip bir şekilde yürüterek bizlerden sonraki nesillere miras bırakmayı nasip eylesin.” Dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının akabinde yatırım bedeli 1.7 Milyar TL olan 106 projenin açılışını gerçekleştirdi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN