Dev uyuşturucu operasyonu: 7 milyon 233 bin 605 kök Hint keneviri ele geçirildi

Diyarbakır'da terör örgütü PKK'nın finans kaynağına ağır bir darbe daha indirildi. Lice kırsalında 7.233.605 kök Hint keneviri ele geçirildi.

PAYLAŞ

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 115 ayrı koordinatta uyuşturucu tarlalarına yönelik havadan ve karadan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çelik narko-terör operasyon başlatıldı. Operasyonlarda şu ana kadar 7.233.605 kök kenevir bitkisi ele geçirilirken, 26 kişi gözaltına alındı.
 
Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca uyuşturucu ile mücadele hız kesmeden devam ediyor. Terörün finans kaynağı uyuşturucuya tarihin en büyük darbeleri vurulmaya devam edilirken 2021 yılı başında uyuşturucu madde imal eden 85 şahsa yönelik narko-terör Tırpan operasyonları icra edilmişti. Yine geçtiğimiz günlerde terör örgütüne uyuşturucudan elde ettikleri gelirle finans sağlayan 45 şahsa yönelik narko-terör finans operasyonu icra edilmişti. Şimdi de titiz çalışmalar neticesinde tespit edilen 115 ayrı koordinatta uyuşturucu tarlalarına yönelik havadan ve karadan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çelik narko-terör operasyon başlatıldı.
 
87 Tim katılıyor
 
Operasyona Jandarma Özel Harekat, Jandarma Komando ve güvenlik korucularından oluşan 87 timin yanı sıra hassas burunlu Jandarma narkotik köpekleri de katıldı. Operasyonlarda şu ana kadar yaklaşık 7.233.605 kök kenevir bitkisi tespit edilerek imha edildi. Bölgede uyuşturucu madde imal eden şahısları tespite yönelik çalışmalar devam ederken şu ana kadar 26 şüpheli tespit edildi.

Diyarbakır Valisi Sn. Münir Karaloğlu twitterda yaptığı açıklamada ''Günün sonunda; 7.233.605 kök kenevir imha edildi. Arkadaşlarımın eline sağlık. NARKO-TERÖRLE mücadelemiz devam edecek.'' ifadelerini kullandı.
 

İbrahim Baykut

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN