Farklı kültürler Kahramanmaraş'taki sergide buluştu

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ve Kahramanmaraş İl Göç İdaresi Müdürlüğü işbirliğiyle 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü münasebetiyle gerçekleştirilen sergide, kentte yaşayan geçici koruma statüsündeki göçmenler ve ilde eğitim gören uluslararası öğrenciler kültürlerini tanıttılar.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.  ‘Kültürlerin Buluşma Noktası Türkiye’ ana temasıyla ‘Göç yolunda İnsanlık ve Hoşgörü’ konulu paneli düzenlenirken, panel oturumları arasında Kahramanmaraş’ta yaşayan geçici koruma statüsündeki göçmenler ve kentte eğitim gören uluslararası öğrencilerin kültürlerini katılımcılara tanıttığı sergi etkinliği gerçekleştirildi.

KSÜ Kongre Merkezi sergi salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Göç İdaresi Başkanlığı Eğitim Dairesi Başkanı Yunus Demir, Vali Yardımcısı ve Türkoğlu Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Özdurhan, il ve üniversite protokolü, kurum ve kuruluş temsilcileri, üniversitede eğitim gören uluslararası statüdeki öğrenciler ile Kahramanmaraş’ta yaşayan göçmenler katıldı.

Kahramanmaraş Valisi Coşkun, Rektör Prof. Dr. Can ve protokol üyeleri sivil toplum kuruluşları ve ilde eğitim gören uluslararası öğrencilerin kendi kültürlerini sergiledikleri stantları gezerek bilgi aldılar.

Katılımcıların beğenisini toplayan sergi kapsamında KSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencileri tarafından müzik dinletisi de sunuldu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN