Gaziler Günü buluşması düzenlendi

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle düzenlenen 'Gaziler Günü Buluşması' kapsamında gaziler ve aileleri onuruna yemek verildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - İbrahim Baykut

Gaziler ve aileleri ile yakından ilgilenerek bir süre hasbihal eden Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ve eşi Sevilay Coşkun, burada yaptığı değerlendirmede: “Aziz vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünü korumak için canları pahasına cepheden cepheye koşan, bu uğurda şehit olmayı göze alan gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.  
 
Şehitlerimiz ile birlikte yaptıkları kahramanlık ve büyük fedakârlık sayesinde en yüce iki makamdan birisine ulaşmış olan gazilerimiz sayesinde bugün bağımsız bir ülkede rahatça yaşıyoruz. Bizlere emanet edilen bu vatan için bizlerde onlardan aldığımız ilham ve güçle çalışmalarımızı aynı kararlılıkla yürütmeye gayret ediyoruz. 
 
Bugün Gaziler günü münasebetiyle gazilerimiz ve kıymetli ailelerimizle aile sofrasında bir aradayız. Gazilerimize ve ailelerine bugün bizlerle birlikte oldukları için teşekkür ediyor, bu vesileyle gazilerimizin günlerini kutluyor,  sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum.” Dedi.
 
Programda, Vali Coşkun ve eşi Sevilay Coşkun’a, gaziler ve ailelerinin yanı sıra, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Av. Ahmet Özdemir, MHP Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri eşlik etti.
 
Program, yemeğin ardından ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimiz için okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve yapılan dua ile son buldu. 
 
Program sonunda, gazi kızı Elif Yağmur Küpeli’ye doğum günü sürprizi yapıldı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN