Geçmişten Geleceğe Bilim Köprüsü Kahramanmaraş'ta açıldı

TÜBİTAK 4007 kapsamında planlanan 'Geçmişten Geleceğe Bilim Köprüsü' etkinlikleri birbirinden eğitici 20 atölye ve 54 farklı etkinlikle Kahramanmaraş'ta öğrencilere kapısını açtı.

PAYLAŞ
Geçmişten Geleceğe Bilim Köprüsü Kahramanmaraş'ta açıldı
TÜBİTAK 4007 kapsamında planlanan ‘Geçmişten Geleceğe Bilim Köprüsü’ etkinlikleri birbirinden eğitici 20 atölye ve 54 farklı etkinlikle Kahramanmaraş’ta öğrencilere kapısını açtı.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla düzenlenen “Geçmişten Geleceğe Bilim Köprüsü” etkinlikleri bugün itibariyle start aldı. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinesinde Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ve TÜBİTAK’la işbirliği ile ilk günü geride bırakan etkinlikler minikler tarafından yoğun ilgi gördü. Çocukların drone ve robotlar gibi teknolojik cihazları yakından incelediği etkinlikte, kimya deneyleri ve kodlama aktiviteleri de renkli görüntülere sahne oldu. 

16 Ekim’e kadar sürecek

Eğlendirerek öğreten 20 atölye ve 54 farklı etkinliğin bulunduğu “Geçmişten Geleceğe Bilim Köprüsü” bir Alışveriş Merkezi’nde 16 Ekim Cumartesi gününe kadar devam edecek. 

Deprem, El-Cezeri, Her Yerde Bilim, Gök Bilim, Permakültür, Steam, Teknoloji, Dijital Oyunlaştırma ve P4C Çocuklar İçin Felsefe gibi pek çok atölyenin yer alacağı ücretsiz etkinliklere sosyal mesafe kuralları çerçevesinde randevuyla katılım sağlanabilecek. 10.00 - 17.00 arasında her saat başı gerçekleştirilecek etkinliklere ilişkin randevu ve detaylı bilgi ise www.kahramanmarasbilimsenligi.com adresinden alınabiliyor.

Açılışta konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman: “Sizler geçmişten aldığınız güç ile geleceğe emin adımlarla yürürken öğretmenler olarak bizler her zaman sizlerin yanında olacağız. Sizler bizim geleceğimizin teminatısınız. Buradaki projelerle tecrübelerinizi daha da artırarak sizler de daha yeni projeler ortaya koyabilirsiniz. Yeter ki geçmişten aldığınız gücü en iyi şekilde değerlendirin. Bu duygularla projelerde emeği geçen tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, yöneticilerimize ve şenliğimize katılan herkese gönülden teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN