Gençler, Edeler kurtuluşun izinde yarışması sonuçlandı

Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün düzenlediği 'Gençler Edeler Kurtuluşun İzinde' yarışması yapıldı.

PAYLAŞ

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada: “Kahramanmaraş’ın Kurtuluş savaşında verdiği bağımsızlık mücadelesinin arkasındaki manevi ruh, günümüze tevarüs etmiş olan bağımsız yaşama ülküsüyle yoğrularak genlerimize kodlanan milli kültür ve ahlakımızın asalet ve ilkelerinden yola çıktığımız Maraş Muharebesi’nde etkin rol oynayan kişiler ve şehrin tarihi yerlerine dikkat çekilerek gençlerimizde milli şuurla farkındalığın arttırılmasına katkı sağlamak amacıyla yapılan yarışmaya 50’ye yakın gencimiz katıldı.” Denildi.

İl Müdürlüğü önünde Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz’dan ilk şifreleri alan sporcular 7 adet güzergahtan şifreleri toplayarak Kahramanmaraş Kalesinde final yaptı.

7 adet şifreyi en hızlı bir şekilde toplayarak kaleye ilk ulaşan Ayşenur Gökkaya ve Esra Kavak yarışmanın 1’incisi oldu.

Birinci olan gençlere yarışmanın ödülü olan 1500 TL’lik hediye çekini İl Müdürü Boz, takdim etti. Ayrıca katılan tüm yarışmacılara Kahramanmaraş’ın Kurtuluşunu anlatan kitap hediye edildi.
 

İbrahim Baykut

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN