Sağlık

Sağlık Haberleri

SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde Hemşirelik Haftası etkinliği

SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Sağlık Bakanı Koca, Azerbaycan Sağlık Bakanı ile bir araya geldi

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, ilk resmi yurtdışı programını gerçekleştiren Azerbaycan Sağlık Bakanı Teymur Musayev ile görüştü. Yaklaşık 1 saat süren ikili görüşme sonrasında, 2022-2023 yıllarını kapsayan “Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ile Azerbaycan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Arasında İş Birliği ve Yol Haritası” protokolü imzalandı. Eylem planının hayata geçirilmesi için Ortak Çalışma Grubu kuruldu.

SANKO Üniversitesi’nde hemşirelik haftası kutlandı

SANKO Üniversitesi’nde Hemşirelik Haftası kutlamaları kapsamında Hemşirelik Bölümü akademisyenlerine gül takdim edildi.

Gaziantep Romatoloji Sempozyumu başlıyor

Türkiye Romatoloji Derneği, Doğu Anadolu Romatoloji Derneği ve SANKO Üniversitesi Hastanesi tarafından 3. Gaziantep Romatoloji Sempozyumu, 21 Mayıs 2022 tarihinde Gaziantep düzenlenecek.

3. Beslenme ve Diyetetik günleri sona erdi

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü tarafından “Çocuk Hastalıklarının Tıbbi Beslenme Tedavisi Sempozyumu” oturumu ile sona erdi.

İntegratif ve Anadolu Tıbbı Kongresi başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Bursa’da düzenlenen ‘İntegratif ve Anadolu Tıbbı Kongresi’nin açılış programına katıldı.

SANKO Üniversitesi beslenme ve diyetetik günleri

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü tarafından “Çocuk Hastalıklarının Tıbbi Beslenme Tedavisi Sempozyumu” düzenlendi.

Kahramanmaraş’ta “Dünya Hemşireler Günü” çeşitli etkinliklerle kutlandı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından Dünya Hemşireler Günü etkinliği düzenlendi.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Kılınç, göreve başladı

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Elif Ceren Tutkun Kılınç, SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı.

Dr. Koçyiğit: “Dünyada 720 milyon birey işlev güçlüğü çekiyor”

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi (Tıp Fakültesi Hastanesi) Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burhan Fatih Koçyiğit, "10-16 Mayıs Engelliler Haftası” dolayısıyla bilgilendirmelerde bulundu.

Sonradan engelli olmak ve yaşam kalitesi için öneriler

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nevin Ergun, insanın ruhsal ve bedensel yaşamının birbirinden ayrılamayacağını ve birbirinden güçlü şekilde etkilendiğini söyledi.

Prof. Dr. Ovayolu: Hemşirelik, toplumsal ihtiyaçlardan doğan bir meslektir

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nimet Ovayolu, tarihi çok eskilere dayanan hemşirelik mesleğinin toplumsal ihtiyaçlardan doğduğunu belirtti.

Koca'dan hastanelere sürpriz ziyaret

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, gece yarısı İstanbul’da bazı hastanelerin acil servislerine sürpriz ziyaret gerçekleştirdi, çalışanların ve hastaların bayramını kutladı.

Geçmişten günümüze hemşirelikte değerler sempozyumu düzenlenecek

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından 23 Mayıs 2022 tarihinde ‘Geçmişten Günümüze Hemşirelikte Değerler’ konulu sempozyum düzenlenecek.

Bakan Koca, Tıp Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bir dizi temas ve ziyarette bulunmak üzere Aydın’a gitti. Tıp Fakültesi öğrencileri ile buluşan Bakan Koca, yaşadığım sürece meslektaşınızım dedi.

Dünya aşı haftası

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Halk Sağlığı Hemşireliği Ana Bilim Dalı’ndan Öğr. Gör. Dr. Emine Baş, aşıların enfeksiyon hastalıklarına karşı geliştirilmiş en etkili korunma yöntemi olduğunu söyledi.

Zabıta ekiplerinden bayram öncesi sıkı denetim

Dulkadiroğlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Bayramı öncesinde pastane, şekerlemeci ve fırınlarda denetim yaptı.

Ramazan Bayramı’nda tatlı tüketimine dikkat!

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Görevlisi Benan Şahin, Ramazan Ayıyla değişen beslenme düzeninin, dikkat edilmediğinde bayramda sindirim sistemi rahatsızlıklarına neden olabileceğini söyledi.

Kahramanmaraş’ta zararlı böceklerle mücadele başladı

Büyükşehir Belediye ekipleri, zararlılarla mücadele kapsamında şehrin muhtelif yerlerinde park, bahçe ve mesire alanlarında olası kene vakasına karşı tedbir amaçlı tarama ve ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriyor. Devam eden ilaçlama çalışmalarıyla, kene ve türevi zararlıların yol açabileceği olası sağlık sorunlarının engellenmesi hedefleniyor.

Toplam 641 haber.