Sağlık

Sağlık Haberleri

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Bülent Meşe, SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Bülent Meşe, SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı.

Çocuk Endokrinolojisi Kliniği hizmete başladı

SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde Çocuk Endokrinolojisi Kliniği hizmete girdi. Çocuk Endokrinolojisi Uzmanı Doç. Dr. Özge Yüce, hasta kabulüne başladı.

47 Yıllık eşine böbreğini verdi

Adıyaman’da yaşayan Hanım Akıncı, SANKO Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi (TransplANTEPSANKO) tarafından gerçekleştirilen başarılı organ nakli ameliyatı ile eşi Hasan Akıncı’yla sadece hayatı değil, böbreğini de paylaştı.

Prof. Dr. Dağlı: Beslenme alışkanlıklarında ileriye yönelik ciddi değişiklikler olacak

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, beslenme alışkanlıklarında ileriye yönelik çok ciddi değişiklikler olacağını söyledi.

Mumcu: Bağışıklığı güçlendirmek için beslenmenize dikkat edin

SANKO Üniversitesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Gamze Ganime Mumcu, bağışıklığı güçlendirmek, hastalıkları daha hafif atlatmak ve enerjiyi yüksek tutmak için beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Prof. Dr. Baştemir, Dünya Diyabet Günü’nde uyarılarda bulundu

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Baştemir, ‘COVID 19, tüm düzenli randevularınızı almanızı engellediyse, şimdi olabildiğince iyi ve sağlıklı olduğunuzdan emin olmak için sağlık ekibinizle yeniden bağlantı kurmanın zamanıdır’ dedi.

Kemik ve yumuşak doku tümörleri tedavisinin merkezi SANKO Hastanesi

SANKO Üniversitesi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Gökhan Bülent Sever, kemik ve yumuşak doku tümörlerini başarıyla tedavi ettiklerini söyledi.

Kahramanmaraş’ta belediye otobüsleri sağlık çalışanlarına yılsonuna kadar ücretsiz

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olağan meclis toplantısında alınan karara göre, belediye otobüsleri sağlık çalışanlarına yılsonuna kadar ücretsiz oldu.

Bu hastanede organ bağışının önemini anlatıyor

SANKO Üniversitesi Hastanesi, Organ Bağış Haftası kapsamında, organ bağışının önemine dikkat çekmek amacıyla etkinlikler düzenliyor.

SANKO Üniversitesi Hastanesi organ bağışının önemini anlatıyor

SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Sağlık Bakanı Koca: Gündemimizde 12 yaş altı çocuklara aşı yapılması yok

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, ‘Yapılan taramada toplumdan farklı olarak okul dönemindeki çocuklarda oranın çok yüksek olmadığını gördük. Bunun bazı okullarda 1,1'den 5,9'a kadar değişen oranlarda olduğunu gördük. Tedirgin olunabilecek bir durumun olmadığını tekrar ifade etmek istiyorum.’ dedi.

İllere göre haftalık vaka oranları açıklandı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 16-22 Ekim'de illere göre her 100 bin kişide görülen Koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarını açıkladı.

Doç. Dr. Yüksel, organ bağış oranının çok düşük olduğunu söyledi

SANKO Üniversitesi Hastanesi Organ Nakil Merkezi Sorumlu Hekimi Doç. Dr. Yücel Yüksel, ‘Tedavisi yalnızca organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıklar, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli sağlık sorunlarından biridir’ dedi.

SANKO Üniversitesi’nde akademik yükselmeler devam ediyor

SANKO Üniversitesi’nde akademik yükselmeler devam ediyor. Dr. Öğretim Üyeleri Nimet Yılmaz ve Pınar Günel Karadeniz ‘Doçent’ unvanını aldı.

Sağlık Bakanı Koca açıkladı, Kahramanmaraş yine ilk 10 il içinde yer aldı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 9-15 Ekim arasında 100.000 kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısı rakamlarını açıkladı. Bir hafta öncesine göre vaka sayıları en çok artan on il arasına Kahramanmaraş yine yer aldı.

Kahramanmaraş’ta Turkovac Faz 3 çalışmaları başladı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde (Tıp Fakültesi Hastanesi) yerli aşı Turcovac'ın faz 3 çalışmaları kapsamında 7 kişinin aşıları yapıldı.

Meme kanseri farkındalık ayı dolayısıyla etkinlik düzenlendi

SANKO Üniversitesi Hastanesi İç Hastalıkları / Tıbbi Onkoloji Kliniği Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında etkinlikler düzenledi.

Vaka sayısı en çok artan iller arasına Kahramanmaraş’ta girdi

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 2-8 Ekim arasında 100.000 kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısı rakamlarını açıkladı. Bir hafta öncesine göre vaka sayıları en çok artan on il arasına Kahramanmaraş’ta girdi.

Uzm. Doç. Dr. Ali İrfan Güzel: Menopoz hastalık değil, kadın yaşamının bir evresidir

SANKO Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ali İrfan Güzel, menopozun yaygın bilinenin aksine hastalık değil, kadın yaşamının bir evresi olduğunu söyledi.

Toplam 556 haber.