Sağlık

Gıda zehirlenmesi can aldı: 2 ölü Gıda zehirlenmesi can aldı: 2 ölü
Sağlık Haberleri

18 ev Kovid-19’dan karantinaya alındı

Hatay'ın Arsuz ilçesinde 18 evde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina uygulanmaya başlandı.

Sağlık Bakanı Koca, kovid-19 aşısı için takvimi açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘kovid-19 aşısını Aralık ayında en az 10 milyon, ama muhtemelen 20 milyon gibi, temin etmiş olacağız.’ dedi.

AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Avşaroğlu, virüse yakalandı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu’nun yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıktı.

Bypass ameliyatı hakkında merak edilenler

Bayındır İçerenköy Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Fuat Büyükbayrak, bypass ameliyatının ardından damar sertliğine yol açan obezite, hipertansiyon, diyabet gibi rahatsızlıkların, kilonun ve kolesterol seviyelerinin kontrol altında tutulmasının önem taşıdığını belirtti.

Prof. Dr. Ergun’den Dünya Engelliler Günü açıklaması

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nevin Ergun, ‘Engelli çocuklarımızın fiziksel olarak neden aktif olmadıklarını kendimize sormamız gereken en önemli soru olmalı.’ dedi.

Kovid-19 doğal ürünlere ilgiyi artırdı

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle doğal ve organik ürünlerin satışında artış yaşandı.

Bakan Koca: 28 bin 351 kişinin Kovid-19 testi pozitif çıktı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin olarak Bugün 28 bin 351 kişinin Kovid-19 testinin pozitif çıktığını söyledi.

ROZA hastalığı nedir?

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Elif Yıldırım, Roza Hastalığının (gül hastalığı veya gülleme) tamamen iyileşmemekle birlikte, tedavi ile kontrol altında tutulabileceğini söyledi.

Psikiyatri Uzmanı Yılbaş’ı SANKO Hastanesinde

Psikiyatri Uzmanı Doktor Öğretim Üyesi Barış Yılbaş, SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı.

Kovid-19 hastalarında azalan enzim, yeşil bitki yapraklarında üretildi

Sağlık alanında dünya çapında başarılara imza atan Akdeniz Üniversitesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalarında azalan anjiyontensin dönüştürücü enzim 2'nin (ACE2) yeşil bitki yaprakları hücrelerinde üretildiği bildirildi.

Çin'den getirilen Kovid-19 aşısı gönüllülere uygulanmaya başlandı

Çin'den getirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı, Malatya'da İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde gönüllülere uygulanmaya başlandı.

SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde, Covid-19 tedavisi başarısı

SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde COVID-19 tedavisi görerek sağlığına kavuşan 1000’inci hastanın mutluluğu yaşanıyor.

Kovid-19 hemşiresinden gençlere uyarı

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Kovid-19 Polikliniğinde görevli hemşire Gülcan Türkmen, yeni tip koronavirüse karşı gençlerin 'Bana bir şey olmaz.' şeklinde yanlış düşüncelere kapılmaması gerektiğini belirterek, 'Kaybettiğimiz genç hastalarımız oldu.' dedi.

Uzmanından ‘Temaslı selamlaşmak Kovid-19 riskini artırabilir’ uyarısı

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ata Nevzat Yalçın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde tedbirlere uyulmasının önemine işaret ederek, 'Ellerin tokuşturulduğunu veya başka türlü temaslı selamlaşma türlerinin karşımıza çıktığını görüyoruz. Bunlar çok riskli.' dedi.

Doç. Dr. Atilla, Dünya KOAH Günü nedeniyle bilgilendirme yaptı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü ve Tıp Fakültesi tarafından 20 Kasım Dünya KOAH Günü kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla bilgilendirme mesajı yayımlandı.

D Vitaminin vücudumuzdaki hayati önemi

Kahramanmaraş Özel Sular Vatan Hastanesi Diyetisyen Ve Yaşam Koçu Melike Bektaşoğlu Vücutta eksik olması birçok olumsuz etkilere sebep olan D vitaminiyle ilgili önemli bilgiler verdi.

KSÜ’den Dünya Diyabet Günü bilgilendirmesi yapıldı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü ve Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü münasebetiyle bilgilendirme metni yayımlandı.

Gıda zehirlenmesi can aldı: 2 ölü

Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesinde bir çift, gıda zehirlenmesi nedeniyle hayatını kaybetti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yılmaz’ın Covid-19 testi pozitif çıktı

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz’ın yeni tip Koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıktı.

Toplam 350 haber.