Sağlık

Bir köyde 3 mahalle karantinaya alındı Bir köyde 3 mahalle karantinaya alındı
Sağlık Haberleri

Pandemi döneminde çocukların ruh sağlığına dikkat çektiler

SANKO Üniversitesi Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Burcu Gökalp Özcan, pandemi döneminde çocuğun soru sorabileceği ve güvenle cevap alabileceği bir ortam oluşturulması gerektiğini söyledi.

Dr. Gündoğdu: Pandemi döneminde astım tedavisinin devamlılığı önemlidir

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Nevhiz Gündoğdu, astım tedavisinin başarılı olmasında astım tanısının doğru konulmasının çok önemli olduğunu söyledi.

SANKO Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ergun: Hareket etmek özgürlüktür

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nevin Ergun, ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tüm çocuklar için sloganımız: Unutma, yaşam harekettir’ dedi.

Kahramanmaraş’ta vaka oranı 221,46’ya çıktı

İllere göre haftalık vaka sayıları açıklandı. Açıklanan rakamlara göre Kahramanmaraş’ta haftalık vaka oranı Yüz Binde 221,46 olarak gerçekleşti.

Bir köyde 3 mahalle karantinaya alındı

Burdur'un Bucak ilçesinde bir köyde 3 mahallenin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında karantinaya alındığı bildirildi.

CHP İl Başkanı Şengül’ün kovid-19 testi pozitif çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül’ün yeni tip Koronavirüs (Kovid19) testi pozitif çıktı.

Doç. Dr. Çelik, uyardı: Çocuklarda kulak nezlesine dikkat

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mustafa Çelik, kulak zarı arkasında, yani orta kulak boşluğunda bilinen anlamda iltihap olmadan sıvı birikmesi olarak tanımlanan kulak nezlesinin; çocukluk çağının en sık görülen hastalıklarından biri olduğunu söyledi.

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu Uncuoğlu, il birincisi oldu

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, Tıp Fakültesinin ilk mezunlarından Dr. Furkan Uncuoğlu’nun, ÖSYM tarafından bu ay yapılan Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı’nda (TUS) aldığı yüksek puan ile Gaziantep birincisi olarak büyük bir başarı elde ettiğini söyledi.

Sağlık çalışanlarına başarı belgesi verildi

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde yeni tip koranavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde görev yapan sağlık çalışanlarına başarı belgesi verildi.

Çoklu görme kusurlarına ömürlük akıllı lensle çözüm

Medipol Mega Üniversite Hastanesi Göz Bölümü'nden Prof. Dr. Mustafa Özsütçü, ‘Halk arasında akıllı lens olarak bilinen çok odaklı mercekler, 50 yaş üstü katarakt gelişmiş hastaların yanı sıra gençlerde yakın ve uzak gözlük bağımlılığından kurtulmak isteyenler ve görme sorunları yaşayanlar için kalıcı bir çözüm.’ ifadesini kullandı.

Diyetisyen Bayraktar’dan Ramazan Ayında beslenme önerileri

Diyetisyen Hatice Bayraktar, on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif boyunca doğru beslenmenin detaylarını anlattı.

Sağlık turizmini artıracak yatırım hizmet vermeye başladı

Sular Sağlık Grubu bünyesinde geçtiğimiz günlerde hizmete açılan Sular Akademi Hastanesi Kahramanmaraş’ın en büyük özel hastanesi olma özelliğini taşıyor.

SANKO Üniversitesi’nde Türkiye Fizyoterapistler Günü kutlandı

SANKO Üniversitesi’nde 8 Nisan Türkiye Fizyoterapistler Günü kutlandı.

Dr. Öğretim Üyesi Tuba Denkçeken, Doçent unvanı aldı

SANKO Üniversitesi’nde akademik yükselme alanlara yeni bir isim daha eklendi.

Prof. Dr. Karabudak: Yeterli ve dengeli beslenme sağlığımız açısından önemlidir

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Efsun Karabudak, Ramazan ayında yeterli ve dengeli beslenmenin sağlık açısından önemli olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Arzu Demirgüç: Fizyoterapistlik, kendini yenileyen dinamik bir meslektir

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arzu Demirgüç, ‘Fizyoterapistlik, değişen dünya koşullarına uyumlu olarak kendini yenileyen ve kanıta dayalı bilimsel gelişmeleri izleyen dinamik bir meslektir’ dedi.

SANKO çalışanları Kızılay’a kan bağışı yaptı

SANKO Holding’in Gaziantep ve bölgede faaliyet gösteren işletmelerinde görev yapan yönetici ve çalışanları, Covid-19 pandemisi nedeniyle Türk Kızılay kan merkezlerindeki kan stoklarına katkı sunmak amacıyla kan bağışında bulundu.

Prof. Dr. Yıldırım: İlerlemiş kanser hastaları yaşam kalitesini yükseltebilir

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Yıldırım, ilerlemiş kanser hastalarının tedavi seçenekleri sayesinde, aylarca hatta yıllarca iyi bir yaşam kalitesini koruyabileceklerini söyledi.

Doğuştan işitme kaybı tedavi edilebiliyor

Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahar Çolpan, doğumsal işitme kaybı yaşayan çocuklarda işitme implantları ile işitme engelinin tamamen ortadan kaldırılabildiğini belirterek, çocukların yaşıtlarıyla birlikte okula giderek, başarılı bir akademik hayat sürebildiklerini kaydetti.

Toplam 472 haber.