Sağlık

Sağlıkta kariyer zirvesi ve fuarı- 2 çevrimiçi gerçekleştirildi Sağlıkta kariyer zirvesi ve fuarı- 2 çevrimiçi gerçekleştirildi
Sağlık Haberleri

Sular Sağlık Hastaneleri’nden muhtar ve ailelerine yüzde 15 indirim imkanı

Özel Sular Akademi Hastanesi ve Özel Sular Vatan Hastanesinden Muhtarlara ve Ailelerine yüzde 15 indirim sağlanacak.

SANKO Üniversitesi, TSE’den ‘Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemi Belgesi’ aldı

SANKO Üniversitesi, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından gerçekleştirilen denetim sonrası, ‘Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemi Belgesi’ almaya hak kazandı.

Prof. Dr. Zarema Karben, kalp yetmezliği hastalığında tedavi yöntemi olan EECP tedavisini anlattı

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zarema Karben, günümüzde ölüm nedenlerinin başında yer alan koroner arter hastalığının tedavisinde, stent ya da bypass için uygun olmayan hastalara ‘doğal bypass’ olarak adlandırılan EECP tedavi yöntemi uygulandığını söyledi.

Sağlık Bakanı Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklama yaptı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında basın açıklaması yaptı.

SANKO Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Ustaoğlu’dan bayram öncesi önemli uyarı

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Tuba Ustaoğlu, Kurban Bayramı’nda tüketim sıklığı ve miktarı artan kırmızı etin, mide, kalp, sindirim sisteminde çeşitli rahatsızlıklara yol açabileceğini söyledi.

İl Sağlık Müdürlüğü’nden aşı çağrısı: Haydi Kahramanmaraş

Aşımızı olalım, güvenle bayramı karşılayalım sloganıyla çağrıda bulunan Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü vatandaşları aşı olmaya davet etti.

SANKO Üniversitesi Hastanesi ‘afet ve acil durum planı uygulayıcı eğitim programı’ yaptı

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi tarafından, SANKO Üniversitesi Hastanesi ev sahipliğinde 12 -14 Temmuz 2021 tarihleri arasında ‘Hastane Afet ve Acil Durum Planı Uygulayıcı Eğitim Programı’ düzenlendi.

Kadavra bağışı, böbrek nakli bekleyen iki hastaya yeni bir hayat şansı verdi

SANKO Üniversitesi Hastanesi Organ Nakil Merkezi’nde, kadavradan bağışlanan böbrekler iki hastaya yeni bir hayat şansı verdi.

Sağlıkta kariyer zirvesi ve fuarı- 2 çevrimiçi gerçekleştirildi

T.C. Sağlık Bakanlığı ve Exponet Dijital iş birliğinde düzenlenen Sağlıkta Kariyer Zirvesi’nde, ‘Meslek Tanıtımı’ ve ‘Sağlık Eğitiminde SANKO Üniversitesi Farkı 2’ başlıklı iki workshop gerçekleştirildi.

Sağlıkta kariyer zirvesi ve fuarı oturumu gerçekleştirildi

T.C. Sağlık Bakanlığı ve Exponet Dijital iş birliğinde düzenlenen Sağlıkta Kariyer Zirvesi’nde, ‘Sağlık Eğitiminde SANKO Üniversitesi Farkı 1’ başlıklı Workshop oturumu yapıldı.

SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde başarılı ameliyat

SANKO Üniversitesi Hastanesi, Göğüs Cerrahisi Kliniği başarılı ameliyatlarla adından söz ettirmeye devam ediyor.

Dünyada ilki başaran Doç. Dr. Karakuş, SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde

Dünyada geleneksel tek port kapalı (laparoskopik) yöntemle kasık fıtığı onarımını geliştiren Çocuk Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Osman Zeki Karakuş, SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı.

Sağlık Bakanı Koca: Aşı ile salgından tamamen kurtulmanın eşiğindeyiz

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Bilkent Yerleşkesi’nde düzenlenen Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Uzm. Dr. Özcan: Kaygı çok önemli, hayati ve gerekli bir duygudur

SANKO Üniversitesi Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Burcu Gökalp Özcan, kaygının çok önemli, hayati ve gerekli bir duygu olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Aynur Özge: Erken tanı ve doğru tedavi hayat kurtarır

Kahramanmaraş’ta düzenlenen ‘Yaşlı Bakım Eğitimleri’ çevrimiçi programında konuşan Prof. Dr. Aynur Özge, ‘Alzheimer, insanın kendi normallerinin dışında yani artık alışkanlık olmuş unutkanlığın dışında başka şeyleri unutması ve idrak yeteneğinin azalmasıdır. Unutkanlık normal seyrinin dışına çıkmış ve artık şiddeti artmışsa mutlaka bir doktora başvurulmalıdır’ dedi.

Prof. Dr. Karabudak: Dengeli beslenme, stres gelişimini engelliyor

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Efsun Karabudak, ‘Sınava bir iki gün kala bazı hatalı uygulamaları düzelterek sınav heyecanının da yatışması için beslenmeye dikkat edilebilir’ dedi.

DSÖ Avrupa Direktörü Kluge, Türkiye’yi tebrik etti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Direktörü Dr. Hans Kluge ile video konferans yöntemiyle bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, COVID-19 pandemisine ilişkin küresel ve bölgesel gelişmeler, ülkemizde yürütülen çalışmalar, Türkiye’deki aşı çalışmaları ve aşılama programı ile salgın sonrası dönemin şekillendirilmesi gibi birçok konu ele alındı.

Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Yüksel, hasta kabulüne başladı

Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Yücel Yüksel, SANKO Üniversitesi Hastanesi Organ Nakil Merkezi ile Genel Cerrahi Kliniği’nde hasta kabulüne başladı.

SANKO Park, Türkiye’de bir ilke imza attı

Gaziantep’in alışveriş merkezi SANKO Park, yine bir ilke imza attı ve Türkiye’de yerinde aşı uygulaması gerçekleştirilen ilk AVM oldu.

Toplam 516 haber.