İçişleri Bakanlığı bin 772 adet personel alacak

2021 Yılı İçişleri Bakanlığı Merkez ve taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 4/B sözleşmeli personel alımına ilişkin giriş (sözlü) sınav duyurusu yapıldı. Yayımlanan duyuruda Kahramanmaraş' 2 personel alınacağı belirtildi.

PAYLAŞ

Kahramanmaraş Valiliğinden yapılan açıklamada: “Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı emrinde istihdam edilmek üzere söz konusu ilanda yer alan Ek-1/a ve Ek-1/b sayılı tablolarda adedi ve pozisyon unvanı belirtilen boş pozisyonlara giriş (sözlü) sınavı ile toplam 1.772 adet sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Ek ve Değişiklikleri çerçevesinde; Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı emrinde istihdam edilmek üzere aşağıdaki Ek-1/a ve Ek-1/b sayılı tablolarda adedi ve pozisyon unvanı belirtilen toplam 1.772 adet boş pozisyonlara 22 Mart-08 Nisan 2021 tarihleri arasında yapılacak giriş(sözlü) sınavı ile personel alımı yapılacaktır.” Denildi.

Detaylar için TIKLAYINIZ
 

İbrahim Baykut

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN