İrfan Okulu etkinliğinde konuşan Çıtlak: Dinlemeden iletişim olmaz

Kahramanmaraş'ta düzenlenen Aralık Kültür Sanat Sezonu kapsamında İrfan Okulu etkinliğinde sevenleriyle buluşan Mehmet Fatih Çıtlak, 'Bizler çocuklarımızı İslam seciyesi ve ahlakıyla yetiştirmek istiyorsak onların ne yediğinden, nerede bulunduğuna kadar her anından mesulüz' diye konuştu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Aralık Kültür Sanat Sezonu etkinlikleri kapsamında M. Fatih Çıtlak ile İrfan Okulu etkinliğinin ikincisi düzenlendi. 

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe vatandaşlar büyük bir ilgi gösterdi. İnsan ve İrfan Dersleri temasında konuşan İlahiyatçı – Yazar M. Fatih Çıtlak, iletişim kurmanın dini anlamaktaki ilişkisinden, çocuk yetiştirmede hassasiyet göstermesi gerekilen konulara kadar pek çok başlığa ışık tuttu.

Nasıl bir ortam sunuyoruz?

Çocukların yetişmesinde ailenin önemli bir örnek teşkil ettiğini söyleyen Çıtlak, “Ana rahmine düşen bir insanın hürriyeti, rabbi tarafından teminat altındadır. Rabbine teslim olmak hür olmaktır. Çocuklarımızın İslam seciyesini taşımasını ve o ahlakla büyümesini istiyoruz. Bunu sağlayabilmenin yolu ne yediğinden, nerede bulunduğuna kadar her anında bu istikamet üzerine olmasını teşvik etmek ve bunun ortamını sağlamaktan geçiyor” diye konuştu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN