İyi Parti İlçe Başkanı Kılıç: Bizler halkla iç içe bir partiyiz

İyi Parti Onikişubat İlçe Başkanı Avukat Doğan Murat Kılıç, yapmış olduğu esnaf ziyaretlerini değerlendirdi.

PAYLAŞ

Kılıç, “Bulduğumuz her fırsata esnaflarımızla bir araya geliyoruz. Onlarla hemhal oluyoruz. Sorunlarını dinleyip raporlar tutuyoruz. Görüyoruz ki, esnaflarımız ekonomik olarak çok zor durumdalar. Özellikle pandemi süreci bu krizi iyice derinleştirmiştir.” dedi.

“Çiftçiler ektiğinin karşılığını alamıyor”

Esnafların özellikle pandemi sürecinde çok zor durumda olduklarına dikkat çeken Başkan Doğan Murat Kılıç şunları söyledi, “Bu pandemi sürecinde fırsat buldukça esnaflarımız ziyaret etmeye çalışıyoruz. Şubat ayı programımız yine, haller bölgesi, Trabzon caddesi ve orman bölgesini ziyaret etmeyi planlıyoruz. Yakın zamanda AK partinin oy oranın daha yoğun olduğu köy garajı bölgesinde ziyaretlerimiz oldu. Biz bu ziyaretlerden aldığımız notları genel merkezimizi iletiyoruz. Gittiğimiz her yerde vatandaşlarımız ziyaretlerimizden memnun kalıyorlar. Yani sadece seçim dönemleri esnaflarımız hatırlamıyoruz. Köy garajındaki esnaflara neden tarımın eskisi gibi üretilmediğini sorduk. Ürünlerin sürekli pahalılığından dem vurdular. Sürekli çeşitli ürünlere zamların geldiğini söylediler. Girdi maliyetlerin sürekli artması çiftçiyi mağdur ediyor o yüzden üretim her geçen yıl azalıyor. Çiftçi desteklerinin doğru kişilere ulaştırılmadığından dem vuruyorlar.  Çiftçinin elektriği yüksek tükettiğinden dem vuruluyor.”

 “Bizler halkla iç içe bir partiyiz”

Halk ile iç içe bir parti olduklarına değinen Kılıç, “Bizler halkla iç içe bir partiyiz. Partimize olan teveccüh çok fazla. İlk seçimlerde bunun oya yansıyacağını düşünüyoruz. Çoğu esnafımızın iş yapamamaktan yakınıyor. Onlarda haklılar bazı esnaflar siftahsız dükken kapatıyor. Kafe sektörünü lokanta sektörünün bitmiş olduğunu gözlemledik. Bağ- kur ve SGK giderlerinin artmasından dolayı zorlanan esnaflarımız mevcut. Bazı iş yerleri kirasını ödeyemediği için tamamen kapatma yolun seçiyor. Şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılını en içten dileklerimle kutluyorum.” diye konuştu.
 

İbrahim Baykut

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN