Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele muhtarlara anlatıldı

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Kadına yönelik şiddetin engellenmesi amacıyla uygulamaya konulan 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı' kapsamında muhtarlarımızla bir araya geldi.

PAYLAŞ

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Coşkun: “Kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında ulusal eylem planı doğrultusunda yerel bir eylem planımız yürürlüktedir. Bu eylem planı çerçevesinde tüm faaliyetlerimizi kararlı bir şekilde yürütüyoruz. Bu faaliyetler yürütülürken bahsedilen eylem planı dahilinde bütün kamu kurum ve kuruluşlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza bazı görevler tevdi edilmiştir. Bu görevler çerçevesinde bütün kurumlarımız faaliyetlerini yürütüyorlar. Mahallelerimizde devletimizin tabiri caizse eli, kolu ve gözü konumunda olan muhtarlarımızda bu sürecin yönetilmesinde çok önemli. Bu anlamda bu toplantı aracılığıyla muhtarlarımızdan beklentilerimizi dile getireceğiz.” İfadelerine yer verdi.


 
Pandemi süreciyle ilgili de muhtardan beklentileri aktaran Vali Coşkun, “Pandemi süreciyle ilgili devletimizin ilgili tüm kurumlarının kararlı çalışmaları bulunmakta. Bu konuda bizde Valilik olarak bütün kamu kurum ve kuruluşlarımızla, muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla Pandemi sürecinin sağlıklı bir şekilde yönetilebilmesi için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Mahalle Denetim Grupları’nda denetim üyesi olarak faaliyet yürüten muhtarlarımıza bu süreçte verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Muhtarlarımız denetim ekiplerimizle birlikte karantinada ve izalasyonda olan vatandaşlarımızın takibi noktasında önemli bir görevi yürütüyorlar. Muhtarlarımızdan özellikle ricam, mahalle sakinlerine maske, mesafe ve temizlik kurallarına hassasiyet göstermeleri için hatırlatmalarda bulunmalarıdır. Kendi sağlığımız, sevdiklerimizin sağlığı ve toplum sağlığı için kurallara uyalım. Birlikte başaracağız inşallah.” dedi.
 
Muhtarların sorun ve taleplerini de dinleyen Vali Coşkun, taleplerin çözümü noktasında ilgili Bakanlıklar ve kurumlara gerekli koordinasyonun sağlanacağını ifade etti.
 
Toplantıda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında muhtarlarımıza düşen görev ve sorumluluklar ile ilgili sunum yapıldı.
 

İbrahim Baykut

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN