Kahramanmaraş Barosu Başkanı Gül: 1915 olayları soykırım değildir

Kahramanmaraş Barosu Başkanı Avukat Burak Gül, ABD Başka Joe Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin yapmış olduğu ve Ermeni soykırımı iftiralarını kabul eden 24 Nisan tarihli açıklamasına sert tepki gösterdi.

PAYLAŞ

Kahramanmaraş Barosu adına açıklama yapan Baro Başkanı Av. Gül: “ABD Başkanının 1915 olaylarına ilişkin yapmış olduğu ve Ermeni soykırımı iftiralarını kabul eden 24 Nisan tarihli açıklamasını kabul etmiyor ve en güçlü şekilde kınıyoruz. 1915 olayları nedeniyle suçlanan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milletimizdir. Bilinmelidir ki bu Milleti de hepimiz oluşturmaktayız.

Bu vatan ve devlet hepimizin. Asıl olan vatanımız ve milletimizdir. Bu topraklarda, bin yıldır birlikte yaşıyoruz. Acımız, sevincimiz, derdimiz ve mutluluğunuz ortak. Siyasi görüşlerimiz, etnik kökenlerimiz ve inanç farklılıklarımız bu durumu hiçbir şekilde değiştiremez. 1915 olayları soykırım değildir! Milletimizin tarihinde hiçbir zaman soykırım olmamıştır. Uluslararası ve yabancı mahkemelerde Türkiye’nin ve Türk tezinin haklılığı ortaya konulmuştur.

Balkanlar’da, Kafkaslarda, Arabistan’da ve Anadolu’nun işgalinde yaşanan olaylar, katliam ve soykırımın bize karşı yapıldığının açık ve tartışmasız kanıtlarıdır. Ermeni çetelerinin; Maraş, Bitlis, Erzurum, Van, Trabzon ve Anadolu’nun birçok yerinde yaptığı katliamlarda binlerce masum insan, çocuk, kadın, yaşlı şehit edilmiştir. Ermeni mezalimlerinde katledilen şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

Elleri kanlı batının, tarihsel süreç içerisinde; Güney ve Kuzey Amerika’da, Afrika’da, Asya’da, Vietnam’dan Irak’a, Suriye’den, Filistin’e dünyanın her yerinde binlerce yıldır yaptıkları katliamlar ve insanlık dramları ortadadır, milyonlarca masum insan katledilmiştir.

ABD Başkanının, Ermeni ve Yahudi lobilerinin de etkisi altında kalarak, 1915 olaylarını "Ermeni Soykırımı" olarak nitelendirilmesini ve bu iftirayı soykırım olarak tanımasını kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz. Bu konudaki her türlü hukuki girişime destek vereceğimizi de saygıyla bildiririz.” İfadelerine yer verdi.
 

İbrahim Baykut

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN