Kahramanmaraş derbisinin kazananı yine Türkoğlu Belediyespor

Bölgesel Amatör Ligde (BAL) Kahramanmaraş'ı temsil eden Türkoğlu Belediyespor ile Elbistanspor 2'nci Grupta, 4'üncü haftanın maçında karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör tribünden izledi.

PAYLAŞ

Karşılaşmanın ev sahipliğini yapan Türkoğlu Belediyespor, 12 Şubat Stadyumunda Elbistanspor’u 2-1 yendi.

Türkoğlu Belediye spor, Elbistan spor karşısında 10’uncu dakikada Hasan Güvendik'in golü ile 1-0 öne geçti. Elbistan Spor, 34’üncü dakikada Semih Kurtulmuş'un golü ile Türkoğlu Belediyespor karşısında skoru 1-1 yaptı. İlk yarı bu skorla sona erdi.

82’nci dakikada oyuna sonradan giren Vedat Aydın, Türkoğlu Belediye spor'u, Elbistan spor karşısında 2-1 öne geçirdi.

TBMM İç İşleri Komisyon Başkanı Celalettin Güngör, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör,  ve Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş karşılaşmayı tribünlerden izledi.

90 dakika boyunca karşılaşmayı tribünden maçı izleyen Güvenç: “Spora çok büyük destek veren Osman Başkanımıza da özellikle teşekkür ve tebriklerimi iletiyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun.” diye konuştu.

Türkoğlu Belediyespor ve Elbistan karşılaşmasını değerlendiren Türkoğlu Belediye Başkanı Osman  Okumuş; Elbistan’la rövanş maçı vardı. 1-0 Elbistan da yenmiştik, bugünde 2-1 burada yendik. Çarşamba günü önemli bir maçımız var Urfa’yı iki farklı galibiyetle yendiğimiz takdirde inşallah 3. lig aralanıyor diye düşünüyorum. “dedi.

Türkoğlu Belediyespor Kulüp Başkanı Doğan Polat; “Elbistan Spor’la oynadığımız maçı 2-1 kazandık. 3 puan aldık. Bu arada İç İşleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç Bey, Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör Bey, zaten sürekli bizi maddi ve manevi hiç bırakmayan Türkoğlu Belediye Başkanımız Osman Okumuş maçımızı heyecanla izlediler, kendilerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
 

İbrahim Baykut

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN