Kahramanmaraş'ın Tokyo 2020 olimpiyat gururları çiçeklerle karşılandı

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda Goalball Kadın Milli takımı finalde ABD'yi 9-2 mağlup ederek olimpiyat şampiyonu oldu. Şampiyonadan altın madalyayla dönen sporcular Kahramanmaraş'a geldi.

PAYLAŞ
Kahramanmaraş'ın Tokyo 2020 olimpiyat gururları çiçeklerle karşılandı
2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda Goalball Kadın Milli takımı finalde ABD’yi 9-2 mağlup ederek olimpiyat şampiyonu oldu. Şampiyonadan altın madalyayla dönen sporcular Kahramanmaraş’a geldi.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Kahramanmaraş 12 Şubat Ertuğrul Gazi Görme Engelliler Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Gültekin Karasu’nun antrenörlüğünü yaptığı Goalbol Kadın Milli Takımını, sporcularından 12 Şubat Merkez Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Fatmagül Güler, Goalball Kadın Milli Takımında görev alarak Türkiye’yi başarıyla temsil etti. Goalball Kadın Milli Takımı, 2016 Rio Paralimpik Oyunları’nda da şampiyon olmuş ve bu gururu Türkiye’ye ve Kahramanmaraş’a ikinci defe yaşattı.

Antrenör Karasu ve Sporcu Güler Olimpiyat dönüşü İstanbul ve Ankara’da katıldığı bir dizi ziyaretin ardından Kahramanmaraş’ta coşku ile karşılandı. Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünde Davullar zurnalar ve çiçekler ile karşılama töreni düzenlendi. Antrenör ve Sporcu Aileleri akrabaları, Fatmagül Güler’in arkadaşlarının katıldığı törende İl Müdürü Cemil Boz sporcuyu çiçekler ile karşıladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Boz, burada yaptığı konuşmada: ”Çok mutluyuz, şehir olarak ülke Millet olarak. Öncelikle bu gururu bizlere yaşattıkları için başta hocamız Gültekin Karasu’ya sonra kızımız Fatmagül Güler’e  ve tüm takım arkadaşlarına teşekkür ediyorum. 2016 Rio Olimpiyatlarında da Şampiyonduk şimdi de şampiyonuz İnşallah 2024 Paris’te de şampiyon olacağız inşallah. Madalyalara adeta ambargo koyduk çok gurur verici çok güzel bir mutluluk yaşattılar bize ve ülkemize. Maçları hep canlı seyrettik Sayın Bakanımız hem olimpiyatlarda hem Paralimpik olimpiyatlarında sporcularımızın yanındaydı bizlerde milletçe dualarımızla arkalarında olduk. Şehrimizin sporcularını böyle uluslararası arenada görmek tüm şehrimizi çok mutlu ediyor inşallah artarak devam edecek. Şehrimizin evlatlarının yanında tüm takım arkadaşlarını kutluyorum” dedi.  

Sporcu Fatmagül Güler yaptığı konuşmada: “Ülkem adına takım arkadaşlarımızla birlikte Tokyo 2020 paralimpik olimpiyatlarında mücadele ettik. Çok inandık çok çalıştık emeklerimizin karşılığını da aldık. Altın madalyayı ülkemize kazandırdık. 1.lik kürsüsünde İstiklal Marşımız okunurken hissettiğim duygularımı anlatacak cümle bulamıyorum. Bizlere inanan destekleyen Gençlik ve Spor Bakanlığımıza Gültekin hocama ve beni hep destekleyen aileme teşekkür ediyorum” dedi. Gültekin Karasu ise konuşmasında şunları söyledi” Öncelikle çok teşekkür ediyorum herkese Ülkem adına ve yaşadığım şehir adına çok gururluyum, bilindiği üzere pandemi döneminde bütün dünya spor yapamazken biz Kahramanmaraş’ta Cemil Müdürüm tüm salonları açtı tüm imkanları seferber etti. Herkes evinde otururken bizler çalıştık ve biz oraya bir sıfır önde gittik. Müdürüme huzurunuzda teşekkür ediyorum. Biz tokyoda buradan edilen duaları kilometrelerce uzaktan ardımızda hissettik yalnız olmadığımızı Türk Milletinin gücünü hissettik ben daha önce böyle bir duygu yaşamadım. Burdan ilgi gösteren kalbi bizimle birlikte atan herkese yüce milletimize teşekkür ediyorum.” Dedi

Karşılama töreni hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından tamamlandı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN