Kahramanmaraş'ta 9 şüpheli şahıstan, 9 silah ele geçirdi

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin son bir haftalık çalışmasında silah taşıyan, silah kullanan ve silah kullanmaya teşebbüs eden 9 şüpheli 9 adet silahla birlikte suçüstü yakalandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin, yoğun şekilde suç ve suçluyla mücadelesi kapsamında, havaya ateş eden, çoğunluğu sabıkalı silah taşıyan ve olaylarda silah kullanmaya yeltenen kişilere fırsat vermedi.

Ekipler, huzur uygulamalarında ve bağ yollarında yapılan denetimlerde silahla meydana gelmesi muhtemel olayları engellemek için yoğun önlemler aldı. 

Silahla gerçekleşebilecek her türlü olaya anında müdahale eden ekiplerimiz, olay yerlerine seri şekilde intikal ederek şüphelileri silahlarla birlikte yakaladı. 

Mahalle ve parklara yönelik anlık süpürme şeklindeki huzur uygulamalarına ağırlık verilerek, yaya ve motorize ekipler ile silahla meydana gelmesi muhtemel olaylarla ilgili kent genelinde yoğun uygulamalar yapıldı. 

Bunun yanı sıra suça meyilli kişiler ve araçlar takip edildi. Çok sayıda adrese de baskın yapıldı. Son bir hafta içinde yapılan çalışmalarda, sokak üzerinde silah taşırken 5 kişi suçüstü, 4 kişi ise ikametinde, aracında ve işyerinde silah ele geçirilerek yakalandı. 4 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 4 adet kurusıkı tabanca olmak üzere toplam 9 adet silah ve çok sayıda mermi ele geçirildi. Park ve bahçelerde yapılan denetimlerde 3 şahıs üzerinden suçta kullanılabilecek bıçaklar ele geçirildi. Bu bıçaklara el konularak, şahıslara emre aykırı davranıştan işlem yapıldı. Silahla Yakalanan 9 şahsa da adli ve İdari İşlem yapıldı. 

Ateşli silahlarla vatandaşların huzur ve sükûnetini bozan şahıslara yönelik etkin mücadele yürütülmeye ve vatandaşların can ve mal güvenliği için her türlü tedbirler alınmaya devam edileceği açıklandı. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN