Kahramanmaraş'ta aile içi ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi için eğitimler başladı

Kahramanmaraş'ta 'Mutlu Kadın, Huzurlu Aile ve Güçlü Toplum' sloganıyla kadına yönelik şiddete karşı bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimleri başlandı.

PAYLAŞ

Aile içi ve Kadına Yönelik Şiddetin önlenmesi amacıyla Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü, hazırlanan ve Kahramanmaraş Valiliğinin olurlarıyla hayata geçirilen “Mutlu Kadın, Huzurlu Aile, Güçlü Toplum Projesi” kapsamında Andırın Şehit Yasin Höbek Yatılı Orta Okulu toplantı salonunda eğitim düzenlendi.

Andırın Kaymakamı İbrahim Güneş, Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Halil İbrahim Ulubey, kurum müdürleri ile TDP Şube Müdürlüğü personelleri ve vatandaşların katılımıyla Covid-19 tedbirlerine uyularak bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantısı yapıldı. 

Toplantıda, Andırın Aile ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğünde görevli Sosyolog Betül Karcı, Kahramanmaraş İl Müftülüğünde görevli Psikolog Seyyit Şişman, İl Emniyet Müdürlüğünde görevli Psikolog Dilek Özakdağ, Başkomiser Ahmet Karakaş ve Asayiş Şube Müdürlüğü Aile İçi Şiddet Büro Amirliğinde görevli Polis Memuru Tuncay Çoğan tarafından kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddetin önlenmesi ve bununla ilgili alınması gereken tedbirle anlatıldı.

KADES uygulamasına ilişkin bilgilendirme de yapılan program sonunda katılımcılara not defteri, kalem, bilgilendirici broşür, çocuklar için balon ve anahtarlık dağıtıldı. 

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü eğitimlere diğer ilçelerde de devam edilecek. 
 

İbrahim Baykut

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN