Kahramanmaraş'ta aile içi ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi projesi uygulanıyor

Kahramanmaraş'ta Mutlu Kadın, Huzurlu Aile ve Güçlü Toplum sloganıyla kadına yönelik şiddete karşı bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimleri verildi.

PAYLAŞ

Aile içi ve Kadına Yönelik Şiddetin önlenmesi amacıyla Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Kahramanmaraş Valiliğinin oluruyla hayata geçirilen “Mutlu Kadın, Huzurlu Aile, Güçlü Toplum Projesi” kapsamında Afşin, Göksun, Nurhak ve Çağlayancerit ilçelerinde İlçe Protokolü, TDP Şube Müdürlüğü personeli ve yaklaşık 300 vatandaşın katılımıyla Covid-19 tedbirlerine uygun olarak bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyeti gerçekleştirildi.

Toplantıda proje paydaşı kurumlardan Aile ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü görevlileri, Kahramanmaraş İl Müftülüğü görevlisi, İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddetin önlenmesi ve bununla ilgili alınması gereken tedbirlerle, KADES uygulamasına ilişkin bilgilendirme yapıldı. Program sonunda katılımcılara çeşitli hediyeler verildi.

Aile içi ve Kadına Yönelik Şiddet olayları oluşmadan olayların önüne geçmek, bu olaylara dikkat çekmek ve farkındalık kazandırmak amacıyla hazırlanan projenin dış ilçelerdeki bilgilendirme faaliyetleri tamamlandı. Proje kapsamında eğitim faaliyetlerinin devam edeceği öğrenildi.
 

İbrahim Baykut

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN