Kahramanmaraş'ta Broyler yetiştiriciliğine yüzde 50 hibe desteği

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında 2021-2022 başvuru döneminde Türkiye'de sadece Kahramanmaraş'ın da aralarında olduğu 6 ilin Broyler (Etlik Piliç) Yetiştiriciliği konusunda hibe desteği açıklandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Kahramanmaraş’la birlikte Osmaniye, Adana, Hatay, Kilis ve Gaziantep illerinde yapılacak Broyler yetiştiriciliğine yönelik yeni tesislerin yapımı, kısmen yapılmış yatırımların tamamlanması, faal olan mevcut tesislerin kapasite artırımı ile teknoloji yenileme veya modernizasyon projelerine yüzde 50 hibe desteği için başvurular başladı.

Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada: “Sektörün öncülerinden olan bir firma tarafından Kahramanmaraş’ta kurulacak olan entegre etlik piliç tesisinin, yatırım yeri alımı ile ilgili işlemlerinin bitme noktasına gelmesi, diğer firmaların da yetiştiriciliğin yaygınlaştırılması yönündeki sürdürdükleri faaliyetler de göz önüne alındığında, ilerleyen yıllarda Broyler yetiştiriciliğinin Kahramanmaraş’ta önemli bir sektör haline geleceği öngörülmektedir.

Yatırım niteliği yeni tesis olan başvurularda 3.500.000 Türk Lirasının %50’sine hibe desteği verilmektedir. Başvurular 31/10/2021 tarihinde başlamış olup, 31/01/2022 tarihi saat 23:59’da sona erecektir.” İfadelerine yer verildi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN