Kahramanmaraş'ta gıda denetimleri sürüyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilen ve 81 ilde 4 gün boyunca devam eden Su Ürünleri kontrol ve denetim faaliyetleri Kahramanmaraş'ta da uygulanmaya devam ediyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kahramanmaraş'ta gıda denetimleri sürüyor
Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilen ve 81 ilde 4 gün boyunca devam eden Su Ürünleri kontrol ve denetim faaliyetleri Kahramanmaraş’ta da uygulanmaya devam ediyor.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Su ürünlerinin korunması, sürdürülebilir olması ve yasa dışı su ürünlerinde caydırıcılığın sağlanması açısından 81 ilde 25-28 Ekim 2021 tarihleri arasında iç sular, toptan ve perakende satış yerleri, nakil güzergahları ve soğuk hava depolarında denetimler yürütülüyor.

Bu kapsamda Kahramanmaraş Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Bozkurt, İl Müdür Yardımcısı Salih İnan, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Taşkın Aydın ve Su Ürünleri kontrol görevlisi personellerin de katılımlarıyla kentte bulunan su ürünleri perakende satış yerleri kontrol edildi. 

Yetkililer, yapılan denetimlerde herhangi bir usulsüzlüğe rastlanılmazken, işletme sahiplerine sürdürülebilir su ürünleri temini için boy, tür ve zaman yasaklarına uymaları konularında uyarılarda bulunuldu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN