Kahramanmaraş'ta kent protokolü bayramlaştı

Kahramanmaraş'ta kent protokolü, Kurban Bayramı'nın 2'nci gününde Valilik bahçesinde düzenlenen bayramlaşma programında bir araya geldi. Vali Ömer Faruk Coşkun'un ev sahipliğinde gerçekleşen bayramlaşma törenine AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal ve TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç'in yanı sıra yoğun bir katılımla gerçekleşti.

PAYLAŞ

Yeni tip koronavirüs pandemisi dolayıyla son 2 yıldır düzenlenemeyen protokol bayramlaşma programı, kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte Kurban Bayramı’nın 2’nci gününde Kahramanmaraş Valiliği bahçesinde gerçekleştirildi. 

Törene AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Vali Ömer Faruk Coşkun, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Av. Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, diğer protokol mensupları ve vatandaşlar katıldı. 

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal: “Bugün Kahramanmaraş büyük bir coşku yaşıyor. Uzunca bir zamandan beri birlikte olmayı özlemiştik. Ama tabii birlikte olurken de maskeye, mesafeye, temizliğe dikkat etmemiz gerekiyor. Bugün hem Büyükşehir Belediye Başkanımız hem valimiz hem tüm siyasi partiler, STK’lar hep beraber büyük bir kardeşlik içerisinde bayramlaştık. Bayramlar bu yönüyle de bir kardeşlik, dayanışma, yardımlaşma anlamına geliyor. Bayramlarımız hep var olsun. Çünkü bayramlar bize insan olduğumuzu hatırlatıyor. Bayramlar bize yardımlaşmayı, paylaşmayı hatırlatıyor. Bu yüzden bayramlar çok kıymetlidir. İnşallah hep beraber sağlık, huzur, mutluluk içerisinde Allah bizi nice bayramlara çıkarsın. 

Türkiye şu anda aşılamada dünya 8’incisi ve salgınla mücadelede de dünyanın en iyi 10 ülkesi arasında. Türkiye’nin sağlık sisteminin başarısı tartışılmaz. Mesela geçen hafta dağda bir çobanımız rahatsızlandı. Cep telefonuyla 112’yi aradı ve yarım saat içerisinde ambulans helikopterimiz gitti, çobanımızı dağdan aldı ve hastaneye yetiştirdi. 15-20 yıl önce Avrupa’da böyle şeyler oluyormuş diye konuştuğumuz ve imrendiğimiz şeylerdi. Şu anda Türkiye sağlık sisteminde Avrupa’yı geçmiş durumda. 

Salgın bütün dünyayı çok derinden etkiledi. Küresel ekonomide çok ciddi anlamda daralma yaşandı. Tedarik zincirlerinde sorunlar yaşanıyor. Dünya şu anda üretim bantlarında çok ciddi sorunlar yaşıyor. Bu anlamda Kahramanmaraş’ımız çok iyi. Kahramanmaraş’ımız geçtiğimiz 6 ay içerisinde 500 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Yani üretim açısından Kahramanmaraş’ımız son derece iyi. Kahramanmaraş özelinde baktığımızda sağlık altyapımızı tamamladık. Eğitim altyapımızı tamamladık. Ulaşım altyapımızı tamamladık. Şimdi büyükşehir belediyemiz şehir altyapısını tamamen elden geçiriyor. 

Bugün Türkiye’de AK Parti’yi Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirenlerin Türkiye ile ilgili biz şunu yapacağız dediğini hiç duydunuz mu? Bir vizyon ortaya koyduklarını gördünüz mü? Mesela sessiz sedasız 2 gün önce Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank ile beraber Delta V aya insansız roket motoru deneyi yapıldı. Bu roket deneyi başarıyla sonuçlandı. Bugün Türkiye’ye CHP’den muhalefetin durduğu yerden baktığınızda büyük bir karamsarlık görüyorsunuz. Ama Türkiye’ye Fransa’dan Almanya’dan Hollanda’dan baktığınızda bir süper güç görüyorsunuz. Bu bayram bize birazda o özgüveni hatırlatıyor. Yani Türkiye’nin yeniden başarabileceğini, Türkiye’nin ayağa kalkarak bölgesinde lider konuma geldiğini hatırlatıyor. 

Muhalefeti ciddiye alabilmemiz için muhalefetin ciddi işler yapması gerekiyor. Eğer bir muhalefet bu ülkede milyonlarca genç sınava girmeden bir gün önce Katar yalanını söylüyor ve utanmadan bu Katar yalanını sürdürüyor ve o milyonlarca sınava giren gencin psikoloji hiç umurunda olmuyorsa, bir muhalefet bir FETÖ’cünün ürettiği sahte belgeyi alıp servis ediyor ve bu sahte belge üzerinden siyaset yapıyorsa, bu muhalefetin ciddi anlamda sorgulanması gerekiyor. Biz artık AK Parti olarak haftanın yalanları diye seri yayınlıyoruz artık. Bir muhalefet haftada 30-40 tane yalan söyler mi?” ifadelerine yerdi.
 

İbrahim Baykut

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN