Kahramanmaraş'ta yanarak kullanılmaz hale gelen tarihi cami yeniden inşa ediliyor

Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi Mahmutbey Mahallesinde bulunan Mahmutbey cami ocak ayı ortalarında çıkan yangında yanarak kullanılamaz hale gelmişti. O caminin yeniden inşası için çalışmalarını tamamlayan Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Mahmutbey Camii için düzenlenen temel atma törenine katıldı.

PAYLAŞ
Kahramanmaraş'ta yanarak kullanılmaz hale gelen tarihi cami yeniden inşa ediliyor
Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesi Mahmutbey Mahallesinde bulunan Mahmutbey cami ocak ayı ortalarında çıkan yangında yanarak kullanılamaz hale gelmişti. O caminin yeniden inşası için çalışmalarını tamamlayan Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Mahmutbey Camii için düzenlenen temel atma törenine katıldı.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Mahmutbey Mahallesinde bulunan ve 1965 yılında inşa edilen tarihi Cami 14 Ocak 2021 günü sabah saatlerinde çıkan yangınla kullanılamaz hale gelmişti.

Göksun Belediye Başkanı Aydın, yangında kullanılamaz hale gelen tarihi Camide incelemelerde bulunarak ilgililerden bilgiler almış ve ilgili kurumlar tarafından hazırlanacak rapordan sonra gerekli çalışmaların yapılarak caminin yeniden inşa edileceği bilgisini vermişti.

İşte bugün Mahmutbey Mahallesinde o caminin yeniden inşa edilmesi için temel atıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından yapılan dualar ve kurban kesilerek gerçekleştirilen temel atma töreninde Caminin temeline ilk harcı Belediye Başkanı Aydın ve İlçe Müftüsü Mustafa Altun attı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN