Kahramanmaraş'ta yüz yüze eğitimle ilgili yeni bir karar alındı

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi yüz yüze eğitim ile ilgili yeni kararlar aldı.

PAYLAŞ

Kahramanmaraş Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada: "Yeniden kontrollü normalleşme ve yerinde karar sürecinde, koronavirüs (Covid19) salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetmek, sosyal izolasyonu temin ile sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla ilimizde alınan tedbirlere ek olarak ilave tedbirler alınmıştır.

Bu kapsamda;

1. Eğitim-öğretim faaliyetinin yüz yüze yapıldığı yerlerde, Milli Eğitim Bakan1ığınca belirlenen ilke ve kriterler çerçevesinde, ilgili mevzuat hükümlerine göre salgına yönelik gerekli tedbirlerin alınması kaydıyla;

İl Müftülüğünün kontrollüğünde yapılan,  okul öncesi 4-6 yaş kursları, ihtiyaç odaklı halk eğitim vb. kurslar ile hafızlık kurslarında eğitim-öğretim faaliyetlerinin yüz yüze yapılmasına,

2. Alınan idari tedbirlere uymayanlara karşı 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu gereği idari işlemin kaymakamlar tarafından yapılmasına, 3. Alınan idari tedbirlere uymayarak toplum sağlığını tehlikeye düşürenler hakkında kaymakamlıklarca adli makamlara suç duyurusunda bulunulmasına,  oybirliği ile karar verilmiştir." denildi. 

İbrahim Baykut

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN