Kahramanmaraşlı şehit Piyade Uzman Çavuş Ramazan Demir son yolculuğuna uğurlandı

Suriye'de İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde arama-tarama faaliyeti sonrası askeri birliğe düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ramazan Demir'in naaşı, memleketi Kahramanmaraş'ta gözyaşları arasında toprağa verildi.

PAYLAŞ
Kahramanmaraşlı şehit Piyade Uzman Çavuş Ramazan Demir son yolculuğuna uğurlandı
Suriye'de İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde arama-tarama faaliyeti sonrası askeri birliğe düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ramazan Demir'in naaşı, memleketi Kahramanmaraş’ta gözyaşları arasında toprağa verildi.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Şehit Piyade Uzman Çavuş Demir için Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde tören düzenlendi. Törene, şehidin ailesi, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, milletvekilleri Av. Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, İmran Kılıç, Habibe Öçal, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, TÜGVA Genel Başkanı Bilal Erdoğan, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan İl Müftüsü Mustafa Tekin: "Helallik diye bir şey var ama zaten canlarıyla bütün her şeylerini feda eden bu koç yiğitlerimizden, şehitlerimizden helallik alınmaz. Ama bunun esprisi şu. Biz burada onlara hakkımızı helal etme şerefine ermek için ve onların da umulur ki haklarını bize helal etmelerini beklemek için biz burada bu ikrarı söylüyoruz. Yoksa şehit olan bir insan, artık vatanı için her şeyini feda etmiştir bizim için, milletimiz için.” İfadelerine yer verdi.

Kılınan cenaze namasının akabinde Şehit Piyade Uzman Çavuş Ramazan Demir'in naaşı dualarla toprağa verildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN