Kartalkaya Baraj Gölüne 30 bin adet yavru sazan balığı bırakıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü'nün 'Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi' kapsamında Şanlıurfa İli Bozova Su Ürünleri Üretim Tesisleri'nde üretilen Sazan Balığı yavruları, Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün talebi doğrultusunda 100.000 adet yavru Sazan Balığı, il genelindeki 7 adet göl ve gölete bırakıldı.

PAYLAŞ
Kartalkaya Baraj Gölüne 30 bin adet yavru sazan balığı bırakıldı
Tarım ve Orman Bakanlığı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nün ‘Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi’ kapsamında; Şanlıurfa İli Bozova Su Ürünleri Üretim Tesisleri’nde üretilen Sazan Balığı yavruları, Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün talebi doğrultusunda 100.000 adet yavru Sazan Balığı, il genelindeki 7 adet göl ve gölete bırakıldı.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Pazarcık İlçesi Kartalkaya Baraj Gölü balıklandırma programı gerçekleştirildi. Programa Pazarcık Kaymakamı Dr. Adil Nas, Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Bozkurt, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Salih İnan, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Taşkın Aydın, Pazarcık İlçe Tarım ve Orman Müdürü Cemal Kabasakal, Pazarcık Ziraat Odası Başkanı Ali Çiftepala ve Pazarcık Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Ayhan Dönücü'nün katılımlarıyla 30.000 adet yavru Sazan Balığı doğal ortamına bırakıldı. 

Müdürlükten yapılan açıklamada: “Bu projede; göl, gölet, baraj gölü ve akarsu kaynaklarında balık populasyonunu arttırmak amaçlanmış olup, halkımızın sağlıklı beslenmesi için kaliteli bir hayvansal protein kaynağı olan balık tüketimine ve amatör olta balıkçılığının gelişmesine katkı sağlaması hedeflenmektedir.” İfadelerine yer verildi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN