KSÜ mezunları pilav günü etkinliğinde buluştu

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) mezunları ve mensupları ilki gerçekleştirilen Pilav Günü etkinliğinde bir araya geldi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
KSÜ mezunları pilav günü etkinliğinde buluştu
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) mezunları ve mensupları ilki gerçekleştirilen Pilav Günü etkinliğinde bir araya geldi.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

KSÜ Rektörlüğünün katkılarıyla Sosyal Yardımlaşma Spor Kulübü ve Mezunları Derneği tarafından düzenlenen ‘Pilav Günü’ etkinliği KSÜ Kongre Merkezi önünde gerçekleştirildi.

Etkinliğe Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İçişleri Komisyonu Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Kahramanmaraş Barosu Başkanı Av. Muhammed Burak Gül, KSÜ Rektör Yardımcıları ve üniversite üst yöneticileri, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şubesi Başkan Vekili Hanefi Coşkun Ağadur, KSÜ Sosyal Yardımlaşma Spor Kulübü ve Mezunları Derneği Başkanı Doç. Dr. Mustafa Edip Çelik, KSÜ mezunları ve aileleri katıldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bandosunun konseriyle başlayan etkinliğin açılış konuşmasını TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Güvenç yaptı. Etkinliğe katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başlayan Güvenç, bu tür etkinliklerin kurumların marka değerlerinin artırılmasına önemli katkılar sunacağını ifade etti.

Türkiye’nin köklü üniversitelerinden biri olan KSÜ’nün şehrimize ve ülkemize katkılarının artarak devam edeceğini belirten Güvenç, KSÜ’nün her türlü sorununun çözümünde destek vermeye hazır olduklarını hatırlattı.

 “Mezunlarımız KSÜ’nün köklü geçmişinin önemli bir parçası ve KSÜ ailesinin üyeleridir.” Diyen Rektör Can, “Biz KSÜ yönetimi olarak mezunların istihdam edilebilirliği ölçüsünde kendilerini başarılı sayıyoruz. Mezunlarımızın sıradan değil aranan meslek elemanları olmaları için üniversitemizin bütün imkânlarını seferber ediyoruz. Öğrencilerimize daha iyi kariyer olanakları sunmak için piyasa şartlarını yakından takip ediyor ve müfredatımızı güncelliyoruz.” şeklinde konuştu.

MÜSİAD Kahramanmaraş Şubesi Başkan Vekili Ağadur da kısa bir selamlama konuşması gerçekleştirirken, MÜSİAD ve KSÜ’nün yakın işbirliği içerisinde olduğunu vurguladı.

KSÜ Sosyal Yardımlaşma Spor Kulübü ve Mezunları Derneği Başkanı Doç. Dr. Mustafa Edip Çelik de derneğin amaç ve hedefleri hakkında bilgiler verdi. Üniversitemiz ve şehrimizin tanıtılması ve üniversite ile şehrin bütünleşmesini amaçladıklarını belirten Çelik, düzenledikleri etkinliğin birlik, beraberlik, tanışma ve kaynaşmaya vesile olması temennisiyle konuşmasını tamamladı.

Açılış konuşmalarının ardından Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Alper Şakalar ve GSF öğrencileri Türk halk ve sanat müziği eserlerinden oluşan konser gerçekleştirdiler.

Etkinlikte ikramlar eşliğinde sohbet, tanışma ve hasret giderilirken, program hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN