MEM Müdürü Kahraman, Onikişubat ilçesinde görevli okul müdürleri ile görüştü

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü (MEM) Yusuf Kahraman başkanlığında Onikişubat ilçesinde görev yapan okul müdürlerinin katılımıyla eğitim ve öğretimin değerlendirilmesi ve planlanması toplantısı gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
MEM Müdürü Kahraman, Onikişubat ilçesinde görevli okul müdürleri ile görüştü
Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü (MEM) Yusuf Kahraman başkanlığında Onikişubat ilçesinde görev yapan okul müdürlerinin katılımıyla eğitim ve öğretimin değerlendirilmesi ve planlanması toplantısı gerçekleştirildi.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda yapılan toplantıda Onikişubat ilçesinde görev yapan okul müdürleri ile 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının değerlendirilmesi ve 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının planlanması gerçekleştirildi.

Toplantının başlangıcında konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Kahraman: “Bu sürede yüz yüze eğitim bizim için özlenen ve hedeflenen bir olgu haline geldi. Nihayet 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında bu özlemi gidermeye başladık. Yarın itibariyle de yaklaşık bir aylık süreyi geride bırakmış olacağız. Salgın sürecinde türlü türlü imkânsızlıklara ve çaresizliklere rağmen gösterdiğiniz fedakârlıklar ve ortaya koymuş olduğunuz emekleriniz için hepinize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Okul müdürlüğünün zor bir meslek olduğunu belirten Kahraman: “Okullarda sadece eğitim ve öğretim ile değil, okulun ve öğrencilerin güvenliği, temizliği, düzeni gibi birçok alanda gayret göstermek sizlerin sorumluluğunda. Sizlerin çözebileceği sorunları lütfen gayret ederek çözünüz. Çözemeyeceğiniz problemlerde ise İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile koordineli bir şekilde hareket ediniz. Birlikte hareket edersek çözemeyeceğimiz problemimiz kalmaz.” ifadelerini kullandı.

Kahraman: “Çünkü bizim işimiz insanların kendisidir. Toplumların en gözde meslekleri olarak kabul edilen doktorlara bakın, hâkim, savcı ya da idarecilere bakın; her biri kendi sorumluluğunda çeşitli insanlarla uğraşıyor ve çözüm bulmaya çalışıyor. Biz ise şekil almayı bekleyen tertemiz evlatlarımızı doğru bir şekilde eğitmeye, onlara doğruları öğretmeye çalışıyoruz. Bence bundan daha güzel bir meslek yok. Sizler de birer idareci olarak bize emanet edilmiş olan çocuklarımızın hayatlarına dokunmak, gönüllerine girmek için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız.” Dedi.

İl Müdürü Yusuf Kahraman, son olarak şunları söyledi: “Bir buçuk yıllık süre sonunda özlediğimiz ve hedeflediğimiz yüz yüze eğitim tam olarak başladı. Sizler için bu çok büyük bir fırsat. Okulların öğrencisiz bir anlamı yok. Sizler için de okullarımız, öğrencilerimizle anlamlı. Artık yüz yüze eğitime ara vermeden 2021-2022 eğitim ve öğretim yılını en başarılı bir şekilde sona erdirmek en büyük hedefimiz. Bu konuda sizlerin de büyük gayretler göstereceğinizden eminim. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı hepimiz için hayırlı ve başarılı geçmesini diliyorum.”

Konuşmanın ardından okul müdürlerimiz ile 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının değerlendirilmesi ve 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının planlanması gerçekleştirildi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN