Memur ve memur emeklisinin beklediği zam oranı belli oldu

6'ncı dönem toplu sözleşme süreci uzlaşı ile tamamlandı. Milyonlarca memur ve memur emeklisinin beklediği zam oranı belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, zam oranlarını sosyal medya hesaplarından paylaştı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Memur ve memur emeklisinin maaşına 2022'nin ilk altı ayı yüzde 5, ikinci altı ayı yüzde 7 artış yapıldı. Artış, 2023'ün ilk altı ayı yüzde 8, ikinci altı ayı yüzde 6 olarak açıklandı.

Açıklanan zam oranlarıyla ilgili konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Türkiye tarihinde yapılmış en yüksek oranları içeren sözleşme" ifadelerine yer verdi.

Maaş artışlarına ilişkin tabloyu sosyal medya hesaplarından paylaşan Bilgin: "6. Dönem Toplu Sözleşmemizi az önce gece saatlerinde imzaladık. Kamu çalışanlarımız için son yıllardaki en yüksek kazanımlar, istikrarla büyümeye devam eden güçlü Türkiye'nin en önemli göstergesidir.” Dedi.

Sözleşmenin kamu çalışanlarına ve ülkeye hayırlı olmasını dileyen Bilgin, memur sendikalarıyla vardıkları anlaşmaya göre kamu personelinin 2022-2023 yılları maaşlarındaki kümülatif artış oranlarının yüzde 30 ile 35 arasında değiştiğini ifade etti.

Bakan Bilgin: "Kamu çalışanları için tarihi değişim. 3600 ek gösterge çalışmalarını bu sözleşme döneminde tamamlıyoruz" dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN