Milletvekili Sezal, Dulkadiroğlu İlçesinde esnafları ziyaret etti

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal, Dulkadiroğlu İlçesinde çarşı esnafını ziyaret etti. Ziyarete Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Ak Parti İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu ve partililer eşlik etti.

PAYLAŞ

İlk olarak kuyumcu kenti ziyaret eden Milletvekili Sezal ve beraberindekiler daha sonra Vezir Hoca Bulvarı esnaflarını ziyaret ederek taleplerini dinledi.

Dulkadiroğlu’nun modern bir ilçe haline gelecek

Dulkadiroğlu belediye Başkanı Okay: “Bugün meclisin tatil olması münasebeti ile vekillerimiz Kahramanmaraş’ta teşkilatlarımızla çeşitli programlar organize ediyoruz. Bugün Dulkadiroğlu ilçemizin merkezi Vezir Hoca Bulvarında esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Kahramanmaraş’ın Ticaret merkezlerinden biri olan kuyumcu kentteydik. Esnaflarımız yavaş yavaş taşındığını gözlemledik. Dulkadiroğlu ilçemiz, en önemli ticaret merkezlerinden bir tanesi haline geldi. Biz buraya Dulkadiroğlu’nun Trabzon Caddesi de diyoruz. Buradaki esnaf standardı her gün yükselmekte. İnşallah kısa zamanda külliye binamızın burada olması, kuyumcu Kent’e yapılan yatırımlar ve bu bölgedeki yeni imar uygulamalarıyla Dulkadiroğlu’nun modern bir ilçe haline gelecek.” Dedi.

Esnaf ziyaretlerimiz sürüyor

AK Parti İlçe Başkanı Avşaroğlu ise: “Öncelikle tüm vekillerimize teşekkür ederim. Ankara’da meclis çalışmalarını tamamladıkları anda ilimizde de hep beraber programlarımızı yapıyoruz. Bu hafta içerisinde de tüm vekillerimiz yoğun bir tempoda hem kamu binalarımızda yapılan yatırımları inceledik hem de esnaflarımıza ziyaretler gerçekleştirdik. Esnaflarımızın hem dertlerini oturup dinliyoruz hem de bu caddemizin çarşı esnafı ile çeşitli görüşmeler yapıyoruz. inşallah rabbimin yardımıyla hizmetler devam edecek ve ilçemizi en üst seviyede devam edecek.” İfadelerini kullandı.

AK Parti her zaman vatandaşlarla iç içe olmuştur

Meclisin tatil edilmesiyle birlikte Kahramanmaraş’ta çalışmalara başladıklarını söyleyen Milletvekili Sezal: “Bu süreçte teşkilatımız milletvekillerimizle bir çalışma başlattı. Bu hafta ilk Onikişubat ilçemizle başlamıştık. Şu anda Dulkadiroğlu ilçemizdeyiz. Belediye Başkanımız, İlçe Başkanımız, kadın kolları başkanımız ve teşkilattaki arkadaşlarımızla birlikte esnaflarımızı tek tek ziyaret ediyoruz. öncelikle Belediye Başkanımıza külliyeyi bu bölgeye kazandırdığı için teşekkür ediyorum. Burası çok canlandı bunu hep söylüyorduk. Dulkadiroğlu ilçesinin gelişimi külliye binasının yapılmış olması ile şahlanmış oldu. Bugün gezimize kuyumcu kentte başladık. Kuyumcu kentte muazzam bir eser olmuş. Dulkadiroğlu’nun gelişimi için esnaflarımız, kuyumcu esnafımızın Türkiye’ye ve Kahramanmaraş’ımızın ekonomisine büyük katkı sağlayacağı bir alan oluşturmuşlar. Yaklaşık 325 esnafımızın yeri var. Ortak kullanım alanları ile birlikte bu rakam 400 olmuş. Burada yaklaşık 10 bin insan ekmek yiyecek. Bu da hem Dulkadiroğlu bölgesinin gelişimi hem de Kahramanmaraş’ın ekonomisinin gelişimi adına çok büyük bir yatırım. O yüzden de kuyumcu esnaflarımıza yatırımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Akabinde de Vezir Hoca Bulvarındaki esnaflarımızı geziyoruz. Milletvekillerimiz ile birlikte Kahramanmaraş merkez ve ilçeleri olmak üzere bütün her yeri gezmeyi planlıyoruz. Esnaflarımızın, vatandaşlarımızın sıkıntılarını dinliyoruz. Yapabileceğimiz bir şey olursa yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hal ve hatırlarını soruyoruz. İnşallah her zaman olduğu gibi seçim zamanı dışında da AK Parti teşkilatlarının verimli bir şekilde çalıştığını kamuoyumuzda görüyor. Bizde bunu yere düşürmemek adına canla başla gayretle çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi.
 

İbrahim Baykut

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN