Milletvekili Sezal: 'Kahramanmaraş için canla, başla çalışacağı inancındayım'

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal, gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ

7 Kasım’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katımlıyla gerçekleştirilen ve Av. Fırat Görgel’in İl Başkanı seçildiği kongre ile ilgili konuşan Milletvekili Sezal: “Kongremizi sağ salim tamamladık. Cumhurbaşkanımız Kahramanmaraş’tan memnuniyetle ayrıldı. Fırat Görgel başkanımız, teşkilatta çok uzun yıllar emeği olan, gençlik kolları başkanlığı, Onikişubat İlçe Başkanlığı yapmış bir kardeşimiz. Partimize ve teşkilatımıza emeği çok fazla. Nasip oldu şimdi de il başkanı oldu. Bura da bir güzellik var. 2015 yılında il başkanı adayı olarak Cumhurbaşkanımıza 3 kişi gitmişti, birisi Av. Ahmet Özdemir vekilimiz, birisi Ömer Oruç Bilal Debgici Başkanımız, bir diğeri de Av. Fırat Görgel başkanımızdı. 2015’ten bu güne hepsi sırasıyla il başkanlığı görevini yaptı. Bu Kahramanmaraş İl Teşkilatının güzel ve anlamlı çalıştığının, birlik ve beraberlik içerisinde çalıştığının bir göstergesi. Teşkilata hizmet etmiş, emek vermiş her bir hepsi, günü zamanı ve nasibi geldiğinde daha iyi yerlerde partisine ve davasına hizmet etmek için bir fırsat buluyor. İnşallah yeni ve taze bir kanla Fırat başkanımızın, cumhurbaşkanımızın koyduğu 2023 hedeflerine giderken, Kahramanmaraş için canla, başla ve gayretle çalışacağı inancındayım. Biz milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, teşkilatlarımızla birlikte uyumlu ve koordineli bir şekilde çalışmaya, Kahramanmaraş’ımıza ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz.” Dedi.

“Bu bir başlangıç”

Kahramanmaraş’ın UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na dâhil olması amacıyla yapılan başvuru ile ilgilide konuşan Milletvekili Sezal: “Tanıtım lansmanı Kahramanmaraş Kalesinde çok güzel bir şekilde yapıldı. Hazırlıkların her aşamasında Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör, bizimle istişare etti. Tabi burada Mahir Ünal bakanımızın çok büyük gayretleri var. Kahramanmaraş geldiğinde Kültür ve Turizm Bakanımızla da konuştu. Kahramanmaraş’ın edebiyat şehri olması için UNESCO’ya bir başvurumuz var. Bu bir başlangıç. Kahramanmaraş için hayal ettiklerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz. Belediyemizin ve Mahir Ünal Bakanımızın koordinesinde Cumhurbaşkanımızın da destekleri ile bu girişimi başarıyla tamamlayabilirsek Kahramanmaraş’ı dünyaya tanıtmak noktasında çok büyük bir mesafe kat etmiş olacağız. Bu noktada yerel basınımızın destek ve gayretleri ile de daha iyi sonuçlanmasına vesile olacaktır. İnşallah olumlu sonuçlarını ve müjdeyi en kısa sürede açıklarız.” İfadelerine yer verdi.
 

İbrahim Baykut

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN