Münazara ve hafızlık yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Türkiye geneli yapılan TÜGVA Ortaokul Münazara Yarışması'nda Türkiye 2'ncisi olan 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ile yine aynı okuldan Hafızlık Yarışması'nda Akdeniz Bölgesi 1'incisi olarak Kahramanmaraş'ı Türkiye finallerinde temsil etmeye hak kazanan öğrenciler ve öğretmenleri ödüllendirildi.

PAYLAŞ
Münazara ve hafızlık yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi
Türkiye geneli yapılan TÜGVA Ortaokul Münazara Yarışması'nda Türkiye 2'ncisi olan 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ile yine aynı okuldan Hafızlık Yarışması’nda Akdeniz Bölgesi 1’incisi olarak Kahramanmaraş’ı Türkiye finallerinde temsil etmeye hak kazanan öğrenciler ve öğretmenleri ödüllendirildi.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan ödül töreninde konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman: “Türkiye genelinde Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)’nın düzenlemiş olduğu münazara yarışmasında Türkiye 2’incisi olan kıymetli öğrencilerimiz Salih Rıfat Bülbül, Yezen Atlı, Yusuf Ahmet Bolat ve İlbay Çetin'e gönülden teşekkür ediyorum. Onlara emek veren öğretmenlerimize, onları yetiştiren anne ve babalarına, onlara mihmandarlık yapan okul müdürümüze ve emeği gözükmeyen nice gizli kahramanlara da gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Yine aynı okulumuzdan Mustafa Su isimli öğrencimizin de Türkiye geneli Hafızlık Yarışması’nda Akdeniz bölge birincisi olarak finallerde ilimizi temsil etmeye hak kazandığını kaydeden İl Millî Eğitim Müdürü Kahraman: “Eğitim ve öğretim içinde olan ama ayrı bir çabayı, ayrı bir emeği, ayrı bir eforu ve her şeyden önemlisi ayrı bir fedakarlığı gerektiren bu etkinliklerde yer alabilmek ayrı bir meziyet gerektiriyor. Akademik çalışmaların yanında bu tür sosyal faaliyetlerin de gerçekleştirilebileceğini gösteren bu tür somut örnekler, gerçekten tebrike lâyıktır. Öğrencilerimizi candan tebrik ediyor, bundan sonraki yaşamlarında kendilerine başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

İl Millî Eğitim Müdürü Kahraman, öğrenci ve öğretmenlerine ödüllerini takdim etti.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN