Öz Sağlık İş Sendikası İl Başkanı Arifoğlu: Terörist İsrail'i lanetliyoruz

Öz Sağlık İş Sendikası Kahramanmaraş İl Başkanı Murat Arifoğlu, yaptığı yazılı açıklamada dünyanın gözü önünde katliamlarına devam eden terörist İsrail'i lanetliyoruz dedi.

PAYLAŞ

Türkiye anlaşmalardan çekilmeli, Filistin halkına en güçlü desteği vermelidir diyen Öz Sağlık İş Sendikası Kahramanmaraş İl Başkanı Arifoğlu: “Mescid-i Aksa’ya ve Müslümanlara yönelik saldırılarını sürdüren İşgalci İsrail, Gazze’ye bomba yağdırarak yine çocukları ve masumları hedef almıştır. Tüm dünyanın gözü önünde Filistin halkına karşı büyük bir soykırım yapılmaktadır.

Kudüs sadece Filistin ve Mescid-i Aksa civarında yaşan Müslümanların sorunu değil, tüm dünya Müslümanlarının, ümmetin ortak sorunudur. Uluslararası toplumun ayağa kalkması, Müslüman Devletlerin, İsrail’in en büyük hamisi olan ABD üzerinde baskı hissettirmesi gerekmektedir.

Türkiye Filistin halkına bugüne kadar vermiş olduğu desteği, askeri ve siyasi kararlarla desteklemeli, halen yürürlükte olan tüm anlaşmalardan çekilmeli, ABD tarafından İsrail’in güvenliğini sağlamak amaçlı kullanıldığı bilinen Kürecik Hava Radar Üssü’nü kapatmalıdır. Kudüs’ün onuru tüm Dünya Müslümanlarının onurudur.
Gazzeli masum çocuklarının kanını döken, Mescid-i Aksa çevresini ateşe vererek karşısında dans eden ırkçı Yahudi zorbalara Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın ve o kutsal mekanları savunan bir avuç Filistinli Müslümanın yalnız olmadığı, sahipsiz olmadığı gösterilmelidir. Tüm dünya bu zulmü görmese de, sırt çevirse de Türkiye bugüne kadar olduğu gibi bugün de eli kanlı terörist İsrail’e karşı Kudüs’e, Gazze’ye destek olmaya devam edecektir.

Zulüm sona erinceye kadar, o topraklarda Filistin halkı tamamen özgür oluncaya kadar mücadelemiz devam edecektir.” İfadelerine yer verdi.                                  
 

İbrahim Baykut

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN