PIKTES Projesinin Türkiye 2'ncisi Kahramanmaraş'tan

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, PIKTES Projesi kapsamında 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Türkiye genelinde yapılan 'Umudum Öğretmenim' adlı resim yarışmasında ilkokul kategorisinde Türkiye ikincisi olan Yahya Kemal İlkokulu 4'üncü Sınıf öğrencisi Hale Etro'yu makamında kabul etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
PIKTES Projesinin Türkiye 2'ncisi Kahramanmaraş'tan
Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, PIKTES Projesi kapsamında 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Türkiye genelinde yapılan ‘Umudum Öğretmenim’ adlı resim yarışmasında ilkokul kategorisinde Türkiye ikincisi olan Yahya Kemal İlkokulu 4’üncü Sınıf öğrencisi Hale Etro’yu makamında kabul etti.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Millî Eğitim Bakanlığının PIKTES Projesi kapsamında yabancı uyruklu öğrencilerin sosyal uyumlarını artırarak toplumla entegrasyonuna katkı sağlamak ve Türk öğrenciler ile geçici koruma altındaki yabancı uyruklu öğrencilerin kaynaşması için 26 ilde çalışmalar yürütülmekte.

Bu kapsamda 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle resmî okullarda eğitim gören ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında olmak üzere toplam 3 kategoride "Umudum Öğretmenim" adlı resim yarışması düzenlendi. Kahramanmaraş'ta eğitim gören öğrencilerin 98 eseri, yarışmada derece elde etmeye çalıştı.

Yarışma sonunda Yahya Kemal İlkokulu 4’üncü Sınıf öğrencisi Hale Etro, büyük bir başarı göstererek ilkokul kategorisinde Türkiye ikincisi oldu ve ödül olarak bisiklet kazandı.

Öğrenci Hale Etro,  Yahya Kemal İlkokulu Müdürü Hüseyin Yılmaz ve okul öğretmenleri, İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman tarafından kabul edildi.

Öğrenciyi elde ettiği bu büyük başarıdan dolayı tebrik eden Kahraman, başarıda emeği olan öğretmenlere, okul müdürüne ve velilere teşekkür etti.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN