Raketini kardeşlik için salla masa tenisi turnuvası Kahramanmaraş'ta düzenlendi

Dünya Bankası, Kahramanmaraş İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türk Kızılay'ı Kahramanmaraş Toplum Merkezi tarafından organize edilen 'Raketini Kardeşlik İçin Salla' masa tenisi turnuvası düzenlendi.

PAYLAŞ
Raketini kardeşlik için salla masa tenisi turnuvası Kahramanmaraş'ta düzenlendi
Dünya Bankası, Kahramanmaraş İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türk Kızılay’ı Kahramanmaraş Toplum Merkezi tarafından organize edilen ‘Raketini Kardeşlik İçin Salla’ masa tenisi turnuvası düzenlendi.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

Masa tenisi turnuvasına Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Türk Kızılayı Göç Hizmetleri Direktörü Bayram Selvi, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, İl Göç İdaresi Müdürü Burak Yolcuoğlu, Suriye uyruklu misafir ve Türk sporcular ile yakınları ve vatandaşlar katıldı.
 
Turnuvada “Sosyal Hayata Uyumun Desteklenmesi Projesi” kapsamında,   50 Türk ve 50 Suriye uyruklu misafir sporcu dostluk için yarıştı. 
 
Turnuvada Türk Kızılayı Göç Hizmetleri Direktörü Selvi, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, İl Göç İdaresi Müdürü Yolcuoğlu ve İçişleri Komisyon Başkanı Güvenç, birer konuşma yaptı. 
 
İçişleri Komisyon Başkanı Güvenç, burada yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde yakalanan birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının hiç bir zaman bozulmaması gerektiğine vurgu yaptı. 
 
Vali Coşkun ise müsabakalara katılan sporcularla yakından ilgilenerek, sporun birleştirici ve bütünleştirici yönüne dikkat çekti. 

Vali Coşkun ayrıca, sporculara başarılar dileyerek, bu tür organizasyonlar sayesinde millet olarak ev sahibi pozisyonundaki toplumun, ülkede misafir konumunda bulunan yabancıların sosyal uyum faaliyetlerinin verimliliğini temin etmek için çaba harcayan herkese teşekkür etti. 
 
Turnuva’nın açılış müsabakasını, Vali Coşkun ve İçişleri Komisyon Başkanı Güvenç yaptı. 
 
Açılış programı şampiyon sporcuların masa tenisi gösterisi ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından son buldu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN