'Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek' ve 'Ufka Yolculuk' yarışmalarında kazananlar ödüllendirdi

'Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek' resim yarışmasında Türkiye ikincisi olan Yahya Kemal İlkokulu öğrencisi Cemile Nur ile 'Ufka Yolculuk' kitap okuma yarışmasında il birincisi olan Ali Galip Çalık Lisesi öğrencisi Esra Sude Kahveci, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman tarafından ödüllendirildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
'Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek' ve 'Ufka Yolculuk' yarışmalarında kazananlar ödüllendirdi
‘Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek’ resim yarışmasında Türkiye ikincisi olan Yahya Kemal İlkokulu öğrencisi Cemile Nur ile ‘Ufka Yolculuk’ kitap okuma yarışmasında il birincisi olan Ali Galip Çalık Lisesi öğrencisi Esra Sude Kahveci, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman tarafından ödüllendirildi.
Gazetecin - Kahramanmaraş Haber - İbrahim Baykut

İl Millî Eğitim Müdürü Kahraman, Millî Eğitim Bakanlığı ile Yeşilay Cemiyeti’nin ortaklaşa düzenlediği "Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek" resim yarışmasında Türkiye ikincisi olan Yahya Kemal İlkokulu öğrencisi Cemile Nur Özkök, danışman öğretmen Bayram Yanık ve Okul Müdürü Hüseyin Yılmaz ile 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında yapılan "Ufka Yolculuk" kitap okuma yarışmasında il birincisi olan Ali Galip Çalık Lisesi öğrencisi Esra Sude Kahveci ve Okul Müdürü Erdal Şahin Gediklioğlu'nu makamında kabul etti.

Bu yıl 11’incisi düzenlenen "Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek" adlı resim yarışmasında Türkiye 2’ncisi olarak "5000 TL"lik ödülün sahibi olan Özkök ile 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında yapılan "Ufka Yolculuk" kitap okuma yarışmasında il birincisi olan Kahveci, Kahraman tarafından ödüllendirildi. Ayrıca dereceye giren öğrencilerin okullarına teşekkür belgesi verildi.

İl Millî Eğitim Müdürü Kahraman, öğrencilerin derslerdeki başarılarının yanı sıra sosyal etkinliklerle kendini ifade edebilmelerinin de çok önemli olduğunu belirterek: “Bu anlamda öğrencilerimizi bu başarılarından dolayı tebrik ediyorum. İlerleyen eğitim ve öğretim hayatlarında öğrencilerimizin daha güzel işlere imza atacağına inanıyorum. Bu nedenle öğrencilerimize rehberlik eden ve destek veren öğretmenlerimize, okul idarecilerimize ve velilerimize cân-ı gönülden teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN